flag-enflag-deflag-ruflag-fr

ZWYCIĘSTWO!

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż uczeń naszej szkoły, Krzysztof Sosnowski z klasy Ic, uzyskał I miejsce w konkursie fotograficznym pt.: "Chwile ulotne z kalendarza przyrody polskiej" zorganizowanym dla uczniów i nauczycieli województwa warmińsko-mazurskiego przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Więcej informacji znajduje się na stronie WMODN.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Lidia Nawrocka
[Praca oraz sylwetka autora zaprezentowana zostanie po konferencji, na której wręczane będą nagrody dla laureatów konkursu]

KONKURS NA SELEKTYWNĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW

Selektywna zbiórka polega na segregowaniu naszych odpadów. Proces ten rozpoczyna się już w naszym domu z każdym wyrzuconym przedmiotem. I to właśnie od nas zależy jak będzie wyglądać Ziemia dla naszych pokoleń, jak będzie wyglądać nasz portfel. Odpady to kosztowna sprawa, stąd od lat szuka się rozwiązań, by zmniejszyć obciążenia związane z procesem ich składowania. Nie od dziś wiadomo, że część naszych odpadów, tak naprawdę odpadem nie jest. Jest za to doskonałym surowcem wtórnym.

Co roku bierzemy udział w konkursie organizowanym przez ZUO w Elblągu na selektywną zbiórkę odpadów: nakrętki do butelek typu PET, makulatura oraz dodatkowo dla chętnych zużyte baterie. W celu zmobilizowania młodzieży oraz pracowników naszej szkoły do segregacji wyżej wymienionych odpadów ogłaszamy także nasz konkurs szkolny, którego regulamin WARTO, a nawet trzeba przeczytać! Wyselekcjonowane odpady przynosimy we wtorki do pomieszczenia obsługi szkoły. Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 r.

Lidia Nawrocka

Wiosenne konkursy ekologiczne: Las – ekosystem prawie doskonały

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w trzech konkursach: plastycznym, poetyckim i prezentacji multimedialnych poświęconych leśnemu dziedzictwu przyrodniczemu naszego regionu. Poprzez organizowane konkursy chcemy zachęcić nauczycieli i uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat ekosystemu leśnego, jego bogactwa przyrodniczego oraz znaczenia i zagrożeń. Chcemy również sprowokować do refleksyjnego spojrzenia na piękno wiosennego lasu i dynamikę zachodzących w nim zmian.   Podsumowanie konkursów odbędzie się podczas Forum Ekologów pod nazwą „Las – ekosystem prawie doskonały”, które odbędzie się w czerwcu b.r. w W-MODN w Elblągu. Więcej informacji znajduje się w regulaminach konkursów:

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursach proszone są o zgłoszenie się do p. Lidii Nawrockiej (regulaminy zostaną udostępnione osobom chętnym)

Zbiórka surowców wtórnych

Przypominam wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom o corocznej ZBIÓRCE SUROWCÓW WTÓRNYCH. W tym roku przynosimy korki i makulaturę do 25.04.2019r. Konkurs trwa. Nagrody są już wpisywane do dzienników w postaci ocen za działalność ekologiczną. Najbardziej aktywną klasę czeka słodka nagroda.
Zachęcam, zapraszam- ZMIANĘ ŚWIATA ZACZYNAM OD SIEBIE...

L. Nawrocka

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 Olimpiada Wiedzy Ekologicznej  Olimpiada Wiedzy Ekologicznej  Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

10 stycznia 2019 roku odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap szkolny. Do udziału w tym konkursie zgłosiło się 19 uczniów z klas: IIc, IIIa, IIIb oraz IIIc. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem złożonym z 50 pytań dotyczących ekologii i ochrony środowiska.
Wyniki:

  1. miejsce - Szymon Heyda kl. IIc
  2. miejsce – Krzysztof Kowalski kl. IIIa oraz Wiktoria Komorowska kl. IIIb
  3. miejsce – Aleksander Gotkowski kl. IIc oraz Wiktoria Długokencka kl. IIIb
  4. miejsce – Mateusz Leszczyński kl. IIIa
  5. miejsce – Anna Mościcka kl. IIIa

Gratulujemy uczniom wiedzy i życzymy sukcesów w przyszłości.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

10 stycznia 2019 roku o godz. 10.00 w sali 202 odbędzie się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Proszę zgłaszać chęć udziału w konkursie do p. L. Nawrockiej. Zakres materiału znajduje się na stronie organizatora

Góra