WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

gallery1 gallery1 gallery1

Uczeń klasy Ic Krzysztof Sosnowski odebrał nagrodę rzeczową za zajęcie I miejsca w konkursie fotograficznym „Chwile ulotne z kalendarza przyrody polskiej". Wszystkie elementy uchwycone przez autora na zdjęciu zatytułowanym „W sadzie" pokazują ulotność, przemijanie i piękno polskiej przyrody. Oceńcie sami!
Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie WMODN.

Jesienne Warsztaty Terenowe i Mikroskopowe

Klasa IIc uczestniczyła w warsztatach terenowych z biologii. Tematyka warsztatów związana była z realizowanymi wcześniej na lekcjach treściami dotyczącymi protistów roślinopodobnych. Młodzież poznała sposób pobierania próbek fitobentosu okrzemkowego, następnie dokonała obserwacji mikroskopowych organizmów żyjących w rzece Kumieli, znajdującej się nieopodal szkoły. Przedstawiam krótki reportaż z zajęć.

Świat Bez Odpadów!

żółty pojemnik

Przystąpiliśmy do kampanii zorganizowanej przez Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu pt.: ŚWIAT BEZ ODPADÓW. Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się żółte pojemniki typu puszka. Proszę, aby wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wrzucali odpady (puszki aluminiowe lub plastikowe butelki) zgodnie z opisem na pojemniku.

Segregacja - nic trudnego,
zrób dla świata coś dobrego!

Z ekologicznym pozdrowieniem
Lidia Nawrocka

"Sprzątanie Świata - Polska 2019"

Sprzątanie Świata  Sprzątanie Świata  Sprzątanie Świata

IV LO wzięło udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2019"

20 września 2019

klasy I

"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!

Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych

Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych  Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych

Nie tylko warto, ale też opłaca się zbierać surowce wtórne! Za tegoroczny udział w akcji otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE oraz nagrodę pieniężną. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły bardzo dziękuję za zaangażowanie w zbiórkę surowców wtórnych. To ponad 5 kg baterii, ponad 1500 kg makulatury i dużo, dużo korków. Dzięki Wam wszystkie te przedmioty trafiły tam, gdzie powinny, czyli do elbląskiego Zakładu Utylizacji Odpadów.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym powalczymy o więcej!