Zebranie z rodzicami - projekt Erasmus+

Szanowni Rodzice,
Jeżeli Wasze dziecko bierze udział w programie Erasmus+, to poniedziałek 11 grudnia 2017 roku, jest najlepszym momentem na poznanie szczegółów projektu, rozwianie wątpliwości i zadawanie pytań. Zapraszamy na zebranie do sali 108 w godzinach od 17-18.

Wyjazd nauczycieli 4LO do Niemiec

Erasmus  Erasmus  Erasmus

W ramach europejskiego programu Erasmus + nauczyciele naszej szkoły odwiedzili niemiecką placówkę w Sittensen. P. Ewa Ankiewicz, Anita Gańko, Dorota Gorczyńska-Gadaj i Paulina Żuralska zapoznały się ze strukturą niemieckiego systemu nauczania i spotkały z nauczycielami, zarówno z Niemiec, jak i z Francji. Spotkanie miało charakter organizacyjny i pozwoliło na ustalenie najważniejszych punktów działania, związanych z wymianą międzynarodową uczniów. Wyjazd był okazją do nawiązania kontaktów, które będą kontynuowane w przyszłości i pomogą młodym ludziom w otwarciu się na europejski rynek pracy.
Niemieccy nauczyciele bardzo ciepło przyjęli swoich europejskich kolegów. Poza dniami pełnymi pracy i ustaleń, co do dalszych losów programu, był również czas na zwiedzanie małego miasteczka Sittensen i Hamburga, położonego tuż nad szeroką Łabą.
Kolejny etap wymiany to zbliżający się dużymi krokami wyjazd dziesięciorga uczniów naszej szkoły do Niemiec.

Szczęśliwy numer

4.12.2017