Uczestnicy projektu Erasmus+ nabyli cenne umiejętności informatyczne

Warsztaty Erasmus+  Warsztaty Erasmus+  Warsztaty Erasmus+

Uczniowie biorący udział w programie Erasmus + uczestniczyli w szkoleniu informatycznym, dotyczącym praktycznego wykorzystania programów multimedialnych i graficznych Prezi oraz Canva, z których będą korzystać podczas pobytu we Francji. Prezi jest to oprogramowanie do tworzenia i przedstawiania prezentacji na tzw. wirtualnym płótnie, wykorzystujące platformę Adobe Flash i Adobe AIR, a Canva to prosty, intuicyjny program graficzny dla tych, którzy lubią piękne projekty, ale nie mają czasu albo specjalistycznego oprogramowania do tworzenia projektów graficznych. Na zdjęciach można zobaczyć, jak uczniowie w sposób profesjonalny poradzili sobie w środowisku graficznym tych programów. Zaletą Canva i Prezi jest możliwość wspólnego tworzenia projektów i prezentacji z użytkownikami na całym świecie.

Anna Gerej-Gula

Spotkanie nauczycieli we Francji 29.05.-2.06.2018

Erasmus+

Pod koniec maja nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni do Francji w ramach projektu Erasmus+.
Podczas trzech pracowitych dni ustalono terminy kolejnych spotkań młodzieży w Cherbourgu oraz Elblągu i rewizyty nauczycieli z Niemiec i Francji, które odbędzą się w naszym mieście.

Wyjazd był okazją do podsumowania i wymiany spostrzeżeń, które nasunęły sie nam po spotkaniu uczniów w Niemczech.
Francuscy nauczyciele bardzo ciepło przyjęli nas w swojej szkole. Poza spotkaniem z dyrektorem i uczniami biorącymi udział w projekcie, był również czas na zwiedzanie pięknego Cherbourga.
Kolejny etap wymiany to zbliżający się dużymi krokami wyjazd dziesięciorga uczniów naszej szkoły do Francji.

Poszukujemy jednej osoby do udziału w projekcie i wyjazdu do Francji z powodu rezygnacji jednego uczestnika. Jeśli masz ochotę poznać ciekawych ludzi, podszkolić swój język i spędzić kilka dni w malowniczej miejscowości na północy Francji, zapraszamy do udziału w projekcie.

Anita Gańko

Jak zaplanować swoją karierę zawodową?

Doradca zawodowy  Doradca zawodowy

Uczestnicy projektu Erasmus+ spotkali się z doradcą zawodowym dr Magdaleną Gliniecką-Rękawik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Elblągu. W czasie indywidualnych konsultacji zapoznali się z wynikami badań psychologicznych i otrzymali wskazówki dotyczące planowania kariery zawodowej.