mgr Dorota Browarczyk

Drogi uczniu ! Drogi rodzicu !

Pamiętaj o tym, że…

• Człowiek składa się z tego, co widzialne (ciało), i z tego, co niewidzialne, ale realne.
  • Sprawami ciała zajmuje się m.in. lekarz, a sprawami psychiki -  psycholog.
  • Psycholog gromadzi wiedzę o rozwoju człowieka i jego funkcjonowaniu w różnych okolicznościach.
  • Psycholog dzieli się tą wiedzą z ludźmi, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie samych i innych.
  • Psycholog stara się zrozumieć ludzi, nie chce osądzać ich i oceniać.
  • Psycholog może towarzyszyć w przeżywaniu sytuacji zarówno trudnych, jak i sprzyjających. Pamiętajmy, „że radość dzielona jest podwójną radością, a boleść dzielona jest połową boleści”.
  • Psycholog pomoże Ci w analizie problemu i generowaniu rozwiązań, a także wesprze Cię w ich wdrażaniu.
  • Zabieganie o pomoc w trudnej sytuacji świadczy o rozsądku i dojrzałości człowieka.
  • To ty wyznaczasz granice szczerości i decydujesz o poziomie swojej otwartości w relacji z psychologiem.
  • Korzystanie z pomocy i wsparcia psychologa nie jest Twoim obowiązkiem, ale prawem i przywilejem.
  • Pomoc psychologa w szkole jest dobrowolna.
  • Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa – możesz liczyć na jego takt i dyskrecję.
  • Psycholog jest dla Ciebie. Jest po Twojej stronie.

Dyżury psychologa:

wtorek 9.00 - 11.30
środa 9.40- 12.40
czwartek 11.00 - 12.30
piątek 9.45 - 10.45

Inne terminy spotkań po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

tel. 55- 625 89 47

Potrzebujesz pomocy ? Napisz.