Akcja Znicz - Pamiętamy

Okres przed świętem Wszystkich Świętych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli – nauczycieli, sportowców naszej szkoły, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki cel przyświecał uczniom społeczności IV LO, którzy odwiedzili miejsca spoczynku osób na cmentarzu Agrykola.
Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Uczniowie zapalili znicze na opuszczonych grobach.
Niewątpliwie takie wyjścia w miejsca pamięci, to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego, obywatelskiego i rodzinnego.

Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"  Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"  Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła ponownie zdobyła certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty : „Szkoła Wierna Dziedzictwu". Dnia 30 listopada odbyła się w Olsztynie uroczystość wręczenia dyplomów, którą zaszczyciła swoją obecnością Pani Wicedyrektor Barbara Jarosz.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w kształtowanie postaw patriotycznych w naszej szkole.

Święto Niepodległości  Święto Niepodległości  Święto Niepodległości

W naszej szkole po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.
10.11.2022 uczniowie i nauczyciele o godzinie 11.11 odśpiewali Hymn Rzeczpospolitej Polskiej.
Po odśpiewaniu hymnu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Pamięta  Szkoła Pamięta  Szkoła Pamięta

Nasza szkoła uczestniczy w akcji „Szkoła Pamięta". Jest to akcja, która ma zachęcać do upamiętniania ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych na terenie Elbląga i okolic.
Uczniowie naszej szkoły, razem z wychowawcami, zapalali światełko pamięci na cmentarzu pod krzyżem katyńskim. Pamięć jest podstawą istnienia narodu i naszej tożsamości.