flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Aleksandra Kościewicz (dawniej Wróblewska)

 Aleksandra Kościewicz  Aleksandra Kościewicz  Aleksandra Kościewicz

Absolwentka z roku 2008, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, obecnie księgowa jednej z elbląskich firm, sędzia związkowy...

Serdecznie polecam 4 LO. Jesteście THE BEST.
Moja przygoda z nauką w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu zaczęła się od 2005 i trwała do 2008 roku. Już w gimnazjum, gdzie od wielu lat trenowałam lekkoatletykę, wiedziałam, do jakiego liceum będę chciała iść. Udało mi się dostać do klasy sportowej, moim wychowawcą został p. Arnold Goliszewski . To dzięki niemu oraz nauczycielom, którzy nas uczyli wiem, że wybór IV LO jako szkoły średniej był właściwy. Dzięki kolegom i koleżankom z klasy mam wiele miłych wspomnień, które pozostają w mojej pamięci: obóz w Sztutowie, spływ kajakowy rzeką Krutynia czy też codzienne lekcje....
Po 3 latach spędzonych w IV LO wybrałam kierunek towaroznawstwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Obecnie pracuję jako księgowa w jednej z elbląskich firm, lecz moje zamiłowanie do sportu się nie skończyło. Po ogólniaku, który zaszczepił tę pasję, zrobiłam kurs sędziego lekkoatletyki oraz piłki ręcznej. I to właśnie w piłce ręcznej działam jako sędzia związkowy.
Dziękuję całemu gronu pedagogicznemu za miłe lata spędzone w IV LO, całej klasie oraz p. Arnoldowi za to, że zawsze mogliśmy na nim polegać.

Mateusz Karnia

 Mateusz Karnia  Mateusz Karnia  Mateusz Karnia

Absolwent klasy sportowej z roku 2007, absolwent AWFiS oraz Uniwersytetu Gdańskiego, asystent w Zakładzie Neurobiologii Mięśnia AWFiS

Od 4 klasy szkoły podstawowej sport stał się nieodłącznym elementem mojej codzienności, wokół której toczyły się również wybory związane z edukacją. Z chwilą ukończenia gimnazjum nie miałem więc dylematów nad wyborem  szkoły średniej i wybór padł na IV Liceum, które oferowało bardzo dobre warunki do łączenia, zarówno pasji sportowych jak i odpowiedniego przygotowania do matury.
Wychowawstwo naszej klasy objął Pan Jerzy Ringwelski, który z racji swojego bogatego doświadczenia trenerskiego potrafił „poskromić” w większości sportowe charaktery, jakie trafiły pod Jego skrzydła, jednocześnie spajając całą klasę w grupę dobrze dogadujących się osób. Wszelkie wspólne, klasowe wyjazdy niosą za sobą wyłącznie dobre wspomnienia i były czasem cementowania relacji, z których część trwa z powodzeniem do dziś.
Mile wspominam ogromną większość kadry nauczycielskiej, doceniając Ich duże starania dopiero z perspektywy czasu. Z różnych względów niezapomniane lekcje, m.in. j.polskiego, j.niemieckiego, historii czy biologii z pewnością pozostają w pamięci niejednego z moich kolegów i koleżanek, przywołując wiele zabawnych (dziś ;) )anegdot. Na wyjątkowe słowo zasługują przy tym nauczyciele wychowania fizycznego, którzy zawsze służyli wsparciem, radą, głosem rozsądku lub „kubłem zimnej wody” na głowę, wypełniając rzeczywistą rolę naszych -szkolnych- wychowawców.
Po maturze moje kroki skierowały się do gdańskiej AWFiS oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończyłem studia z fizjoterapii i biologii. Obecnie mam możliwość łączenia zawodowo tych dwóch dziedzin, pracując na co dzień z pacjentami, jak również będąc asystentem w Zakładzie Neurobiologii Mięśnia AWFiS. Jestem przekonany, że gdybym miał możliwość ponownego wyboru liceum, bez wahania trafiłbym do „czwórki”, bo zwyczajnie, lepiej wybrać się nie da

 

 

Paulina Luksa

Absolwentka klasy sportowej z roku 2009, absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie pracownik Uniwersytetu Gdańskiego.

Paulina Luksa Paulina Luksa Paulina Luksa

Czasy licealne wspominam jako jeden z najszczęśliwszych okresów w moim życiu. Razem z czterema koleżankami podjęłyśmy decyzję o przeprowadzce z Mrągowa do Elbląga, ze względu na chęć kontynowania naszej przygody z piłką ręczną. Trenowałyśmy pod okiem pana Jerzego Ringwelskiego, ówczesnego nauczyciela IV Liceum. To właśnie pan profesor pomógł nam w wyborze szkoły i zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu.

Nasza klasa była bardzo zgrana. Mam mnóstwo niesamowitych wspomnień, nie tylko z zajęć, ale także z obozów sportowych. Niektóre przyjaźnie trwają do dzisiaj . Prowadzący zawsze okazywali nam, sportowcom, wsparcie, a z nauczycielami wychowania fizycznego łączyła nas szczególna więź, wręcz przyjacielska. Po maturze bez problemu dostałam się na studia do gdańskiej AWFiS, a także na wydział ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego i to tam zdecydowałam się kontynuować naukę. Udało mi się pogodzić studiowanie z działalnością akademicką i trenowaniem w drużynie uniwersyteckiej , z którą zdobyłam wiele medali na Akademickich Mistrzostwa Polski .

Obecnie pracuję na Uniwersytecie Gdańskim i dalej amatorsko trenuję piłkę ręczną. Od matury minęło już 8 lat, ale często wracam myślami do czasów szkolnych. Gdyby tylko można było cofnąć czas, na pewno wybrałabym Elbląg i IV LO jeszcze raz. Pozdrawiam całe grono pedagogiczne i moją klasę.

Zachęcam do nauki w IV LO !

Czytaj więcej...

Lubomir Adamiak

Absolwent z roku 2011, student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, aktor grający w „Skrzypku na dachu", „Czarnoksiężniku z krainy OZ", model, trener dzieci w judo w klubie Grizzly Gdańsk.

Lubomir Adamiak Lubomir Adamiak Lubomir Adamiak

Jestem absolwentem IV LO w Elblągu. Ze szkołą tą wiążę wiele wspaniałych wspomnień. Uczęszczałem do klasy „F", czyli sportowej. W czasach liceum wyczynowo trenowałem judo i piłkę ręczną, co wiązało się z częstymi wyjazdami na zgrupowania oraz turnieje. Szkoła dała mi szansę, żebym się rozwijał w tym kierunku. To właśnie IV LO spowodowało, że dostałem się na moje wymarzone studia. Nauczyciele tam uczący wszczepili we mnie pewność siebie i wolę walki, dzięki którym spróbowałem swoich sił w modelingu.

Jestem finalistą konkursu Mister Polski 2014. Brałem udział w pokazach mody najlepszych polskich projektantów, takich jak Robert Kupisz, Mariusz Przybylski czy 4F. Jestem również trenerem judo w klubie Grizzly Gdańsk, gdzie prowadzę zajęcia z małymi dziećmi.

Wiele zawdzięczam pracownikom szkoły. Do dnia dzisiejszego jestem częstym bywalcem w IV LO. Spotykam się z nauczycielami i z uśmiechem wspominam „stare" czasy. Szczerze mówiąc, gdybym mógł, wróciłbym z ogromną chęcią do tamtych lat.

Czytaj więcej...

Góra