Wykład "Zarządzanie sobą w czasie. Planowanie"  Wykład "Zarządzanie sobą w czasie. Planowanie"  Wykład "Zarządzanie sobą w czasie. Planowanie"

W dniu 23.04.2024r. kl. 1d uczestniczyła w wykładzie dla studentów psychologii Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu "Zarządzanie sobą w czasie. Planowanie" prowadzonym przez dr Irenę Sorokosz, prof. uczelni.
Kolejne spotkanie w maju.

Wielka powtórka z matematyki  Wielka powtórka z matematyki  Wielka powtórka z matematyki

W dniu 11 kwietnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w „WIELKIEJ POWTÓRCE z Matematyki" - zorganizowanej przez Akademię Nauk Stosowanych dla wszystkich elbląskich maturzystów

KLASA AKADEMICKA w IV LO  KLASA AKADEMICKA w IV LO  KLASA AKADEMICKA w IV LO

Od 8 grudnia 2023r. klasa 1d o profilu psychologiczno- biznesowym została objęta patronatem Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu , co czyni ją klasą akademicką. Dzięki współpracy z uczelnią, uczniowie będą mieli możliwość m.in. udziału w wykładach otwartych, seminariach, konferencjach i kołach naukowych organizowanych przez Uczelnię.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia, uczniowie LO wysłuchali wykładu pt. "Buduj swoją przyszłość już dziś- kompetencje jutra" oraz zwiedzili nowoczesne laboratoria na nowo wybudowanym piętrze uczelni.

Bardzo cieszymy się ze współpracy !

Wyjście do ANS  Wyjście do ANS  Wyjście do ANS

W środę 09 listopada klasy humanistyczne (1d i 2a) wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Akademia Praktycznie Stosowana – na Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu". Młodzież uczestniczyła w wykładzie pt. „Sztuka w Architekturze" wygłoszonym przez Marcina Owczarka - studenta architektury i urbanistyki, absolwenta IV Liceum Ogólnoksztacącego.

Licznie zebranych gości przywitała Dyrektor BANS w Elblągu mgr Iwona Osmulska, jednocześnie zapraszając do Galerii „Filar Sztuki" na zwiedzanie wystawy, której autorem jest Marcin Owczarek.

Podczas wykładu uczniowie mogli zobaczyć projekty architektoniczne oraz trójwymiarowe wizualizacje. Dowiedzieli się, w jaki sposób prelegent planuje przebudowę infrastruktury miejskiej, a także jakie zastosowania proekologiczne wykorzystuje podczas swojej pracy.
Po wykładzie uczestnicy odwiedzili Galerię „Filar Sztuki".

Kolejne spotkania w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej już wkrótce.

Dnia 26.10.2022 r. w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbyły się wykłady pt. "Zrozumieć inflację i stopy procentowe - czyli dlaczego raty kredytów wciąż rosną" oraz pt. "Podatek dochodowy od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą".

W wykładach uczestniczyły klasy 2c oraz 3b z IV LO

Maturzysto, 9 czerwca (środa) o godz. 12.00 przenieś się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Wirtualny Dzień Otwarty PWSZ w Elblągu to niepowtarzalna okazja do spotkania online ze społecznością akademicką uczelni.

Oto co (między innymi) dla Ciebie przygotowaliśmy:

• Jak się studiuje w PWSZ w Elblągu - spotkania ze studentami i absolwentami
  • Życie studenckie - spotkanie z przewodniczącą Rady Studentów
  • Wirtualne spacery po Uczelni
  • Luźne rozmowy - opowiemy na wasze pytania

Wydarzenie transmitowane będzie na kanałach Uczelni w mediach społecznościowych (YouTube oraz Facebook).

Zapisz się i otrzymaj jeden ze 100 pakietów upominkowych!

Wybierz studia praktycznie dla Ciebie