flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Podwójne Mistrzostwo Województwa w Piłce Ręcznej dla IV LO

 Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej  Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej  Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej

Obie szkolne drużyny piłki ręcznej IV LO wywalczyły tytuł Mistrzów Warmii i Mazur. Dziewczęta w zorganizowanym w IV Liceum Ogólnokształcącym finale wojewódzkim pokonały kolejno : ZS Lubawa 23:5, ZS Rozogi 21:7 , ZS Reszel 18:10, by sięgnąć bezapelacyjnie po złote medale. Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni w Rozogach, wygrywając z : ZS Kętrzyn 12:4, I LO Olecko 14:6, ZS Rozogi 13:5. W finale pokonali ZSM-E Olsztyn 14:4 i po raz czwarty z rzędu zdobyli tytuł mistrzowski.

Czytaj więcej...

W IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu rozpoczął funkcjonowanie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej

 Klasa sportowa  Klasa sportowa  

Ośrodek w pełnym wymiarze rozpocznie działalność od września 2018 roku, kiedy to w obecnym Gimnazjum nr 5 powstanie Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3. Obecna pierwsza klasa piłkarska, istniejąca w naszej szkole, została już objęta opieką Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Dzięki temu szkoła oraz uczniowie klas piłkarskich zostaną doposażeni w sprzęt sportowy, a także zostaną objęci wojewódzkim programem szkoleniowym.
Więcej informacji o funkcjonowaniu ośrodka można uzyskać na stronie WMZPN, na której można również wypełnić formularz wstępnej deklaracji wzięcia udziału w naborze do pierwszej klasy oraz w naborze uzupełniającym do klasy drugiej liceum.
Wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w terminie od 7 maja do 12 czerwca 2018 roku oraz wziąć udział w teście sprawności fizycznej. Szczegóły rekrutacji można uzyskać na stronie szkoły.

Dyplom trenera UEFA Elite Youth A dla naszego nauczyciela

 Karol Przybyła  Karol Przybyła  

Miło nam poinformować, że nasz nauczyciel, pan Karol Przybyła, uzyskał dyplom trenera UEFA Elite Youth A. Kurs organizowany był przez Szkołę Trenerów PZPN.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy z młodymi adeptami piłki nożnej.

Zwycięstwo w Gdańsku

 Zwycięstwo  Zwycięstwo  Zwycięstwo

Miło nam poinformować, że juniorzy MKS Truso Elbląg, w składzie z naszymi uczniami: Kamilem Karczewskim, Rafałem Stępniem, Bartłomiejem Ławrynowiczem, Jakubem Dąbrowskim, Dominikiem Jaworskim, Cezarym Bartnickim, Michałem Sucharskim i Kacprem Sparzakiem, wygrali I Niepodległościowy Turniej Piłki Ręcznej w Gdańsku. Nasi szczypiorniści byli bezkonkurencyjni, wygrali wszystkie z 6 rozegranych meczów. W finale pokonali mistrza Białorusi HC SKA Mińsk 18:16 .
Rafał Stępień został uznany przez trenerów za najlepszego zawodnika turnieju, natomiast Kamila Karczewskiego wyróżniono jako najlepszego zawodnika MKS Truso.

Gratulujemy!

Kolejne sukcesy naszych sportowców

 Zawody w Pasłęku  Zawody w Pasłęku  Zawody w Pasłęku

Podczas zawodów lekkoatletycznych w Pasłęku nasi uczniowie zdobyli aż 10 medali!
Eryk Filipczyk wygrał bieg na 1500 m, Paweł Bogdański okazał się najlepszym sprinterem, Jonasz Lewandowski zajął II miejsce w biegu na 800 m, Piotr Zalewski zdobył brązowy medal w biegu na 400 m, a Michał Juchniewicz na 100 m. Adrianna Wasiak zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy, a Bartłomiej Ławrynowicz brąz w skoku w dal. Magda Loryś zajęła III miejsce w biegu na 100 m. W sztafecie 4x100 m. dziewcząt nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal.
Pozostali zawodnicy również uplasowali się na wysokich pozycjach.
Wielkie gratulacje i podziękowania

Czytaj więcej...

Góra