Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej  Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej  Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej

Obie szkolne drużyny piłki ręcznej IV LO wywalczyły tytuł Mistrzów Warmii i Mazur. Dziewczęta w zorganizowanym w IV Liceum Ogólnokształcącym finale wojewódzkim pokonały kolejno : ZS Lubawa 23:5, ZS Rozogi 21:7 , ZS Reszel 18:10, by sięgnąć bezapelacyjnie po złote medale. Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni w Rozogach, wygrywając z : ZS Kętrzyn 12:4, I LO Olecko 14:6, ZS Rozogi 13:5. W finale pokonali ZSM-E Olsztyn 14:4 i po raz czwarty z rzędu zdobyli tytuł mistrzowski.

Zwycięstwo  Zwycięstwo  Zwycięstwo

Miło nam poinformować, że juniorzy MKS Truso Elbląg, w składzie z naszymi uczniami: Kamilem Karczewskim, Rafałem Stępniem, Bartłomiejem Ławrynowiczem, Jakubem Dąbrowskim, Dominikiem Jaworskim, Cezarym Bartnickim, Michałem Sucharskim i Kacprem Sparzakiem, wygrali I Niepodległościowy Turniej Piłki Ręcznej w Gdańsku. Nasi szczypiorniści byli bezkonkurencyjni, wygrali wszystkie z 6 rozegranych meczów. W finale pokonali mistrza Białorusi HC SKA Mińsk 18:16 .
Rafał Stępień został uznany przez trenerów za najlepszego zawodnika turnieju, natomiast Kamila Karczewskiego wyróżniono jako najlepszego zawodnika MKS Truso.

Gratulujemy!

OSPR Cetniewo  OSPR Cetniewo  OSPR Cetniewo

Od czwartku do niedzieli w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w konsultacji makroregionalnej OSPR. Wspólnie z koleżankami i kolegami z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko – mazurskiego doskonalili ,pod okiem doświadczonych trenerów, swoje umiejętności techniczne z zakresu piłki ręcznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Bałdyga, Marta Zalewska, Paulina Stapurewicz, Laura Pietkiewicz, Adrianna Wasiak, Adrianna Szymeczko , Aleksandra Załuska oraz Kamil Karczewski, Rafał Stępień, Jakub Dąbrowski, Bartłomiej Ławrynowicz. Michał Sucharski, Cezary Bartnicki i Maciej Budek.

Mamy nadzieję, że hasło, które towarzyszy wszystkim Ośrodkom Przygotowań Olimpijskich: "Tu rodzą się zwycięzcy", będzie dotyczyło również naszych młodych szczypiornistów!

Cetniewo Cetniewo Cetniewo

W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie odbyła się makroregionalna konsultacja szkoleniowa OSPR dla młodych zawodników piłki ręcznej. Uczestniczyli w niej najlepsi zawodnicy z czterech województw Polski północnej, którzy biorą udział w indywidualnym szkoleniu zawodników, według programu związku Piłki Ręcznej w Polsce.

IV LO to jedyne liceum w naszym województwie, które bierze udział w tym projekcie. Wśród 56 zdolnych zawodników znalazło się 7 chłopców i 9 dziewcząt z naszej szkoły. Byli to: Rafał Stępień, Kamil Karczewski, Bartłomiej Ławrynowicz, Maciej Budek, Jakub Dąbrowski, Cezary Bartnicki, Michał Sucharski oraz Marta Zalewska, Aleksandra Załuska, Paulina Stapurewicz, Adrianna Wasiak, Aleksandra Bałdyga, Julia Szulc, Oliwia Szapańska, Agata Murawiec, Adrianna Szymeczko.