flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Spotkanie

 Spotkanie  Spotkanie  Spotkanie

14 listopada odbyło się spotkanie członków Klubu „Retro", na którym gościliśmy ustępującą Dyrekcję IV LO - dr Sylwestra Stanickiego i mgr Wiolettę Antosiak oraz nową Dyrekcję -mgr Kamilę Boros i mgr Barbarę Jarosz. Było to bardzo mile spędzone popołudnie w towarzystwie młodych, sympatycznych, mądrych, pełnych energii i zapału do nowych wyzwań Dyrektorów naszej szkoły. Były podziękowania za dotychczasową współpracę, za wspieranie działalności emerytowanych nauczycieli, za tworzenie dobrej atmosfery, okazywanie życzliwości i szacunku starszym koleżankom i kolegom. Bardzo podobało nam się wystąpienie Pani Dyrektor Kamili Boros, która m.in. zapewniła nas o swoim wsparciu, o dalszej współpracy i utrzymywaniu bliskich relacji z Klubem „Retro". Tak więc IVLO nie tylko jest przyjazne dla uczniów, ale też dla byłych, emerytowanych pracowników szkoły.

Bożena Kamińska

Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim

 Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim  Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim  Wycieczka po województwie warmińsko-mazurskim

13 września 2019 r. w liczbie 42 osób wsiedliśmy na statek „„Cyranka" i popłynęliśmy do Buczyńca. Pogoda nam sprzyjała, podziwialiśmy więc uroki jeziora Drużno i jedyne w Europie pochylnie na Kanale Ostródzko- Elbląskim. Z Buczyńca już autokarem rozpoczęliśmy zwiedzanie naszego województwa. Przez Krosno, Ornetę dotarliśmy do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie zwiedziliśmy zamek biskupów warmińskich. Następnie udaliśmy się w dalszą drogę do Olsztyna .Mieliśmy możliwość cofnięcia się w czasie, ponieważ nocowaliśmy w Kortowie, w pięknie położonym nad jeziorem miasteczku studenckim..W następnych dniach czekały na nas same atrakcje. Wysłuchaliśmy koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Zwiedzaliśmy: zamek w Reszlu uznanym za „perłę" Warmii i Mazur, klasztor w Stoczku Klasztornym, miejscu odosobnienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Wilczy Szaniec, tajną kwaterę Hitlera w Gierłoży, Muzeum K. I. Gałczyńskiego, które mieści się w dawnej
leśniczówce Pranie we wsi Krzyże oraz dawny żeński Klasztor Starowierców w Wojnowie.
Uczestniczyliśmy również w spektaklu pt." Więzy rodzinne" wystawionym w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Była to kolejna udana wycieczka, którą zawdzięczamy kol. Krystynie Piotrowskiej. Dziękujemy i liczymy na równie ciekawy wyjazd w następnym roku. Dziękujemy również Pani Dyrektor Kamili Boros za dofinansowanie naszej wycieczki.

Członkowie Klubu Retro

Wiosenne spotkanie Klubu Retro

gallery1 gallery1 gallery1

4 kwietnia br., tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi, spotkaliśmy się w „ naszej szkole", by przy uroczyście zastawionym stole podzielić się swoimi radościami i smutkami. Było to kolejne udane spotkanie w gronie przyjaciół. Kol. Krystyna Piotrowska przedstawiła program wycieczki, tym razem po naszym województwie, która odbędzie w dniach 13 - 15 września. Atrakcją na pewno będzie rejs po Kanale Ostródzko - Elbląskim i koncert w Filharmonii Olsztyńskiej.
Do zobaczenia na wycieczce.

Bożena Kamińska

Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro

 Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro  Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro  Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro

6 grudnia, w świątecznie udekorowanym gabinecie historycznym IV Liceum Ogólnokształcącego, odbyło się spotkanie członków Klubu „Retro". Była piękna kolorowa choinka, prezenty od Mikołaja, kolędy, a na stole same pyszności.
Do naszego grona dołączyła kol. Joanna Stasiak, która od 2000 r. przez 17 lat uczyła języka francuskiego. Miłym gościem była p. wicedyrektor Wioletta Antosiak, która życzyła nam spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych Świąt oraz zdrowia i pomyślności w Nowym Roku .
My również życzymy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu IV Liceum Ogólnokształcącego przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości, w ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech kolejny rok będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Bożena Kamińska

Wycieczka do Zielonej Góry

 Retro  Retro  Retro

W dniach 14-16 września 2018 r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Zielonej Góry.
Po drodze zwiedziliśmy pięknie odrestaurowany zespół pałacowo – parkowy w Rogalinie oraz mogliśmy podziwiać figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Czytaj więcej...

Wiosenne spotkanie klubu Retro

 Retro  Retro  Retro

6 kwietnia 2018 r. spotkaliśmy się w gościnnych murach IV LO. Przy stole zastawionym smakołykami i przy dobrej kawie można było przyjemnie spędzić wiosenne popołudnie, tym bardziej, że w gronie przyjaciół. Z przyjemnością powitaliśmy w naszym Klubie koleżanki: Jolantę Kawczyńską i Lidię Rychcik, które w ubiegłych latach przeszły na zasłużoną emeryturę. Ustaliliśmy termin i program wycieczki do Zielonej Góry (jedziemy na winobranie). Życzymy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz młodzieży słonecznych, udanych wakacji, maturzystom zaś, jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym.

Góra