TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY  TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY  TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY

We wtorek (19 grudnia 2023 r.) w hali IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozegrany został pierwszy Mikołajkowo – Sportowy turniej charytatywny.
Od rana w hali "czwórki" było gwarno. Młodzież Samorządu Uczniowskiego przygotowała zawody na wesoło. W zawodach brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich, a pozostali koledzy i koleżanki kibicowali im, oglądając ich zmagania.
Drużyny były mieszane, dzięki czemu uczniowie zarówno z klas sportowych, jak i integracyjnych bardzo się zgrali, walcząc o wygraną wspólnymi siłami.
Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, m.in.: brali udział w hulahopowej olimpiadzie, z książką na głowie pokonywali tor przeszkód, rywalizowali w przeciąganiu liny, sprawdzali swoją szybkość i stabilność, bawili się w ogonkowego berka. Oprócz wykazania się w sporcie, niektóre konkurencje wymagały pomysłowości i znajomości zasad języka polskiego, np. stworzenie rymowanej, świątecznej kartki z życzeniami.
Turniej uświetniły pokazy Naszych niezastąpionych uczniów: pokazy judo: Zuzia Młocicka, Gabrysia Czachorowska, Kuba Hulewicz, Tymek Lic, Filip Poręba, Nikodem Sowa; pokaz tańca: Hania Paczkowska; pokaz jazdy na monocyklu: Martyna Sarnowska.
Zawody nie odbyłyby się bez Naszych wspaniałych uczniów, czuwających nad muzyką: Mateusz Bryl i Szymon Zaręba - serdecznie Wam dziękujemy!.
Dochód turnieju trafi na leczenie naszych wspaniałych nauczycielek, zmagających się z chorobą nowotworową – Pani Anety i Pani Ani.

Andrzejki  Andrzejki  Andrzejki

Andrzejki, to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego
W tym dniu aula szkolna została zamieniona w "Salę Wróżb". Niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Organizowane były pokazy czarnej magii. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Zbiórka dla Elbląskiego Schroniska  Zbiórka dla Elbląskiego Schroniska  Zbiórka dla Elbląskiego Schroniska

Październik był Miesiącem Ochrony Zwierząt. W związku z tym nasza szkoła wzięła udział w zbiórce dla schroniska dla zwierząt w Elblągu - zbieraliśmy wszystko, co może się przydać zwierzętom w schronisku - koce, kołdry, zabawki, karmy itp. Zbiórka trwała do połowy listopada. Oprócz tego zorganizowaliśmy kiermasz ciast i za zebrane podczas kiermaszu pieniądze została zakupiona karma dla zwierząt.

Wszystkie rzeczy zostały dzisiaj (29.11.2023 r.) zawiezione do Elbląskiego Schroniska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i obsłudze IV LO za pomoc w zbiórce.

Wolontariat i Samorząd Uczniowski IV LO

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy" – to hasło towarzyszyło nam w dniu dzisiejszym, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze.

Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość, to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.

W IV Liceum Ogólnokształcącym tak niewiele trzeba, aby sprawić komuś przyjemność. Jedno słowo, gest, spojrzenie czy uśmiech.

Jak spędziliśmy ten dzień w naszej szkole?:

• nasi uczniowie skorzystali z Alei i Tablicy Życzliwości,
  • na korytarzach dostępne były karteczki „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej",
  • W ciągu dnia po szkole krążyła „Pozytywna Iskierka". Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor wypisały na specjalnej karcie pozytywną myśl dla młodzieży, która krążyła wśród uczniów i nauczycieli. Każdy, kto otrzymał kartę, mógł wpisać kolejną pozytywną sentencję.

Nie mamy wątpliwości, że cała społeczność IV LO wprowadza cudowną i ciepłą atmosferę oraz serdeczny uśmiech na twarzy każdego.