29 września w Krakowie, podczas dorocznego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju, 277 szkół z całej Polski uhonorowanych zostało prestiżowymi certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju - Międzynarodową Zieloną Flagą oraz krajowym tytułem Lokalnego centrum Aktywności Ekologicznej.

Wśród laureatów międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi znalazło się IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, które po raz trzeci nagrodzono Zieloną Flagą. Aby uzyskać certyfikat, szkoła musiała spełnić wymagające kryteria. Wyróżnienia nadawane w ramach Programu otwierają szkołom drogę do międzynarodowej Sieci Eco-Schools, zrzeszającej liderów praktycznej edukacji ekologicznej z 58 krajów świata.