Światowy Dzien Zdrowia  Światowy Dzien Zdrowia  Światowy Dzien Zdrowia

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym 8 kwietnia 2014 r. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna i Zespół Szkół Akademickich we współpracy z Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim zorganizowały prelekcje, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II d oraz II e oraz zainteresowani maturzyści  IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Uczniowie wysłuchali dwóch niezwykle interesujących wykładów, których tematyka była ściśle związana z tegorocznym hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia - chorobami przenoszonymi przez wektory:
- „Epidemiologia chorób wektorowych” – Marek Jarosz, Dyrektor Państwowej Sanitarnej Stacji Epidemiologicznej w Elblągu,
- „Stawonogi jako czynnik chorobotwórczy chorób zakaźnych> najczęściej występujących u Polaków”, dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E.