Smokoludek  Smokoludek  Smokoludek

Po raz trzeci w IV LO nauczyciele i uczniowie przygotowali 22 stycznia 2014 roku szereg zabaw, eksperymentów i łamigłówek dla młodszych dzieci. Ponad czterdziestu uczniów z zerówki, ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Elblągu, pod czujnym okiem młodzieży nabywało wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Wspólnie rozwiązywali zagadki, przechodzili labirynty, malowali na balonie warzywa i owoce, dzielili na talerzach jedzenie na zdrowe i niezdrowe.

Dzieci obejrzały również pokaz chemiczny, który miał uświadomić im, ile związków chemicznych zawiera żywność i dlaczego tak ważne dla organizmu dziecka jest komponowanie zdrowego posiłku. Maluchy w podziękowaniu zaśpiewały nam piękną piosenkę o zielonym ogórku.

Zachęcamy wszystkich uczniów IV LO już teraz do włączenia się za rok w czwartą edycję zabaw edukacyjnych!