Laureaci konkursu  Laureaci konkursu  Laureaci konkursu

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej rozstrzygnął konkursy dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Ośrodek w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody, jakim ONZ ogłosiło rok 2013.
Celem konkursów było zachęcenie nauczycieli i uczniów do pogłębienia wiedzy na temat występowania i roli wody w przyrodzie, życiu człowieka, racjonalnego z niej korzystania, dostrzegania niezwykłych właściwości fizyko-chemicznych wody oraz jej roli w procesie kształtowania krajobrazu.
Ocenie poddano prace nadesłane przez indywidualnych autorów na trzy konkursy: plastyczny na ilustrację: Krajobraz wodą rzeźbiony, eko-literacki: O mądra wodo, któraś mnie urzekła i prezentacji multimedialnych: Prawie wszystko o wodzie.

Podsumowanie konkursów dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz wręczenie nagród i wyróżnień ufundowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie odbyło się podczas Forum Ekologicznego pod nazwą: „Błękitna edukacja, czyli prawie wszystko o wodzie”, 26 kwietnia b.r. w Elblągu.

Podczas forum wysłuchaliśmy wykładu pana dr Sylwestra Stanickiego o występowaniu i roli wody w przyrodzie. Wykład był fascynujący. Być może na prośbę klas, pan dyrektor byłby tak uprzejmy i powtórzył wykład np. na godzinach wychowawczych. Naprawdę warto posłuchać!

Troje naszych uczniów zostało laureatami konkursu plastycznego na ilustrację: Krajobraz wodą rzeźbiony:

Małgorzata Sułkowska (klasa IIb) II miejsce,

Wioletta Szczygieł (klasa Ie) i Magda Herbreder (klasa Ie) ex aequo III miejsce.

Gratulujemy!