ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI  ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI  ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. ONZ świętuje Dzień Ziemi w czasie równonocy wiosennej, czyli 20/21 marca. Jednak w wielu krajach, m.in. w Polsce, święto to obchodzi się 22 kwietnia, a związane z nim konferencje, wykłady, festyny i koncerty trwają przez cały tydzień.

22 kwietnia 2013 roku po raz kolejny w IV Liceum Ogólnokształcącym był obchodzony Dzień Ziemi. Uczniowie klasy II b przygotowali z tej okazji apel, na który złożyły się wiersze, prezentacja, piosenki, zabawy i quizy o tematyce ekologicznej. W tym roku tematyka apelu poświęcona była Ziemi, jako planecie, która jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju a jej losy to także nasze losy.

Mamy nadzieję, że taka forma edukacji utrwali wśród uczniów proekologiczne postawy.