gallery1 gallery1 gallery1

Światowy Dzień Wody, obchodzony co roku 22 marca, ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie słodkiej wody oraz zrównoważonego zarządzania zasobami wody pitnej.

W grudniu 2010 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rok 2013 Międzynarodowym Rokiem Współpracy w Dziedzinie Wody. Celem Roku jest podniesienie świadomości na temat korzyści płynących ze wzmożonej współpracy w dziedzinie wody.

Międzynarodowy Rok Współpracy w Dziedzinie Wody ma na celu m.in.:

• podniesienie świadomości na temat potrzeby podejmowania działań dążących do wzmożenia międzynarodowej współpracy w dziedzinie wody
  • podniesienie świadomości o wyzwaniach stojących przed zarządzaniem wodą w zakresie planowania, dostępu do wody, usług
  • promowanie przykładów skutecznej współpracy w dziedzinie wody, poprawa jakości edukacji w kwestii wody

22 marca uczniowie klasy I c zorganizowali w holu szkoły stoisko informacyjne w związku ze Światowym Dniem Wody, gdzie zaprezentowali plakaty, ulotki informacyjne i foldery na temat poszanowania wody oraz przeprowadzili degustację różnych gatunków wody mineralnej i źródlanej dostępnej w naszych sklepach i kranach. Przygotowano również ankietę na temat która woda jest najsmaczniejsza.