Z wizytą u przedszkolaków  Z wizytą u przedszkolaków  Z wizytą u przedszkolaków

10 kwietnia 2013r. po raz drugi w przedszkolu nr 17 przy ulicy Karowej w Elblągu pani mgr Anna Koc-Jaśkiewicz wraz z cztero- i pięciolatkami uczestniczyła w projekcie, który w tym roku nosi nazwę ,,Woda darem życia''. Dzisiejszego dnia sprawdzaliśmy, co utrzyma się na powierzchni wody, a co zatonie.  Posłużyliśmy się pieprzem, który po nasypaniu utrzymywał się na powierzchni wody, lecz po zmieszaniu go z wodą mydlaną - zatonął. Następnie wytężyliśmy nasze umysły po to, aby sprawić, by winogrona zanurzone w wodzie skakały. Później przyszedł czas na ,,bombę pianową''- czyli co stanie po zmieszaniu wody, octu i kwasku cytrynowego? Wspólnie przeprowadziliśmy kilkanaście chemicznych doświadczeń. Z ust przedszkolaków można było usłyszeć tylko jedno , co chwilę powtarzające się zdanie: ,,To jest magia!''. Doszliśmy do wniosku, że bez wody nie ma życia oraz uświadomiliśmy sobie, że nie wszystko, co ciężkie musi tonąć, a  lekkie - pływać na powierzchni wody.