Zabawy edukacyjne Elektroludka  Zabawy edukacyjne Elektroludka  Zabawy edukacyjne Elektroludka

Po raz drugi w IV LO nauczyciele i uczniowie przygotowali 15 lutego 2013 roku szereg zabaw, eksperymentów i łamigłówek dla młodszych dzieci.

Uczniowie klasy pierwszej oraz trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, pod czujnym okiem młodzieży, nabywali wiedzę na temat elektrośmieci. Wspólnie rozwiązywali zagadki, przechodzili labirynty, malowali na balonie elektroodpady, układali hasła, promujące zbiórkę elektrośmieci.

Dzieci obejrzały również pokaz chemiczny, który miał uświadomić im, jak łatwo reagują związki chemiczne, zawarte w bateriach i dlaczego tak ważna jest ich zbiórka do specjalnych pojemników tak, aby nie przereagowały na wysypisku.

Pierwszaki w podziękowaniu zaśpiewały nam piękną piosenkę ekologiczną i obdarowały słodyczami :)

Już teraz zachęcamy wszystkich uczniów IV LO do włączenia się za rok w trzecią edycję Elektroludka!