IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu pod międzynarodową banderą "Zielonej Flagi"  IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu pod międzynarodową banderą "Zielonej Flagi"

Tytuł "Zielona Flaga" to najwyższe międzynarodowe wyróżnienie przyznawane placówkom oświatowym najbardziej zaangażowanym w promocję ekologii.
We wtorek 20 listopada 2012 roku w Olsztynie spotkały się najbardziej zaangażowane w działania ekologiczne placówki oświatowe z województwa warmińsko-mazurskiego, aby odebrać Zielone Certyfikaty nadane przez Kapitułę Programu Szkoły dla Ekorozwoju. Na konferencję przybyło  około 200 uczestników tj. nauczycieli, przedstawicieli Fundacji Partnerstwa dla Środowiska w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Certyfikaty nadane zielonych placówkom oświatowym potwierdzają niezwykły wkład i zaangażowanie szkół i przedszkoli na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wśród nich nie zabrakło IV Liceum Ogólnokształcącego w Elbląga, które w tym roku odebrało swoja pierwszą Zieloną Flagę.

Ten wieki sukces byłby niemożliwy, gdyby nie zaangażowanie uczniów, ich rodziców, wszystkich pracowników szkoły oraz naszych wszystkich eko-partnerów. Serdeczne dziękujemy za wszelką pomoc i współpracę!