XII edycja konkursu Ekologia i geografia Bałtyku  XII edycja konkursu Ekologia i geografia Bałtyku  XII edycja konkursu Ekologia i geografia Bałtyku

11 czerwca 2012 roku już po raz dwunasty w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu odbył się konkurs: Ekologia i geografia Bałtyku. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół średnich obu powiatów elbląskich i powiatu braniewskiego. Jak co roku zorganizowano również warsztaty zapoznające młodzież z tematyką konkursową, tym razem w zagadnienia bioróżnorodności wprowadzili uczniów na zajęciach terenowych pracownicy nadleśnictwa Elbląg.

Finaliści wykonywali mapy mentalne dotyczące bioróżnorodności Morza Bałtyckiego a także zmagali się z testem konkursowym.

W roku szkolnym 2011/2012 zwycięzcami zostali:

1m. Wojciech Wolak, Liceum Ogólnokształcące w Braniewie

2m. Bartosz Moszczyński, IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

3m. Alicja Mierzwa - I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

Nagrody konkursowe ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz PWSZ w Elblągu.