Światowy Dzień Ochrony Środowiska  Światowy Dzień Ochrony Środowiska  Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca 2012 roku w Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 odbyła się XII Ogólnomiejska Konferencja Ekologiczna zorganizowana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta Elbląga: pani wiceprezydent Grażyna Kluge, pani Jolanta Warzecha - kierownik Referatu Ochrony Środowiska, oficer rowerowy - pan Marek Kamm, pan Ryszard Klim - Przewodniczący Komisji Gospodarczej Rady Miejskiej oraz pani Krystyna Wątroba - kierownik Delegatury w Elblągu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie. W auli Zespołu Szkół nr 1 zgromadzili się też nauczyciele oraz uczniowie elbląskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w tym również i przedstawiciele IV LO w Elblągu.

Tematem spotkania było "Przyrodnicze i krajobrazowe bogactwo Wysoczyzny Elbląskiej", przepięknie przedstawione przez pracownika Parku Krajobrazowego "Wysoczyzny Elbląskiej" - pana Zbigniewa Zagrodzkiego.

Podczas konferencji zaprezentowano między innymi osiągnięcia Gimnazjum nr 4 i realizację programu edukacji ekologicznej w tej szkole. Uczestnicy obejrzeli również część artystyczną: przedstawienie Eko-smurfy w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz pokaz Mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 11. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.