Warsztaty ekologiczne  Warsztaty ekologiczne  Warsztaty ekologiczne

26 maja 2012 roku IV i V LO zorganizowało warsztaty aby przedstawić swoje osiągnięcia prośrodowiskowe w bieżącym roku. Chcieliśmy podzielić się „dobrymi praktykami”, zachęcić nawzajem do wprowadzania udoskonaleń ekologicznych w naszych szkołach, wzięcia udziału w ciekawych projektach i konkursach.

Miłą atmosferę spotkania zapewnili uczniowie V LO częstując nas pysznymi ciastami – a należy pamiętać, że domowe wypieki, czyli zdrowa żywność, również są obszarem, który znajduje się w kodeksie ekologa :). Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

Lapidarium (łac. lapidarium – kamienny) jest to miejsce przechowywania i prezentowania zgromadzonych okazów kamieni naturalnych i kamiennych fragmentów elementów architektonicznych oraz rzeźb i pomników, pochodzących z zabytkowych budowli. Pierwsze lapidaria powstały w okresie renesansu, a upowszechniły się w XIX wieku.

Uczniowie IV LO zaangażowani w bieżącym roku szkolnym w działalność ekologiczną mieli możliwość dzięki nauczycielom i uczniom V LO zapoznania się z ciekawą ekspozycją okazów znajdujących się przy V Liceum Ogólnokształcącym. Mamy nadzieję, że nasza szkoła skorzysta z ciekawego pomysłu i podobna ekspozycja powstanie przy naszej placówce.