Lekcja o dokarmianiu ptaków  Lekcja o dokarmianiu ptaków  Lekcja o dokarmianiu ptaków

19 grudnia uczennice klasy II e przygotowały i przeprowadziły fantastyczną lekcję na temat dokarmiania ptaków.

Dzięki sprawozdaniu z przebiegu tej lekcji nasza szkoła otrzymała z Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej ufundowany przez WFOŚiGW w Olsztynie karmnik, który umieścimy w naszym przyszkolnym ogrodzie.

Dokarmiać ptaki, czy nie? – oto odwieczne pytanie, jakie stawiamy sobie u progu zimy. Jeśli nawet dokarmianie nie jest ptakom niezbędne do przeżycia, to na pewno pomoże im przetrwać ten bardzo ciężki okres w przyrodzie.

W tym obszarze obowiązują pewne stałe zasady, z którymi musimy się bezwzględnie zapoznać, jeżeli chcemy ptakom pomóc a nie zaszkodzić. Zachęcamy zespoły klasowe do zaproszenia koleżanek z klasy IIe na godzinę wychowawczą lub lekcję biologii ( po konsultacji z nauczycielem), aby podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem.