wyroznienie

Rok 2011 został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów.

Fakt ten był inspiracją dla Głównego Komitetu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej do ogłoszenia Konkursu, adresowanego do  wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Lasy jako najbardziej złożone i różnorodne ekosystemy lądowe stanowią ogromne „zielone” bogactwo naszej Planety. Są one też fascynacją i źródłem  natchnienia dla artystów, których twórczość zachwyca i wzrusza nas wszystkich. Zadaniem  młodych przyrodników, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału  w tym Konkursie było pokazanie, czym las  jest dla nich,  jakie budzi emocje, jakie kryje tajemnice. Jednym słowem: las  widziany oczyma i sercem młodego pokolenia Polaków.

W dniu 20 maja 2011 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie jury I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Las jest w nas”. Na konkurs nadesłano 1318 prac 857 autorów. Wyniki konkursu można zobaczyć na stronie http://lasjestwnas.pl/wyniki-konkursu-las-jest-w-nas/

Na wernisażu będzie można podziwiać również zdjęcie naszego ucznia Łukasza Kruka z klasy Ie, którego pracę zakwalifikowano do wystawy na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Gratulujemy Łukaszowi i życzymy dalszych sukcesów!