Wielka zbiórka elektroodpadów "Zajączkowy Prezent dla Ziemi"  Wielka zbiórka elektroodpadów "Zajączkowy Prezent dla Ziemi"

15 kwietnia 2011 od 12.00 do 14.30 odbyło się w Elblągu Wielkie Przedświąteczne Sprzątanie "Zajączkowy Prezent dla Ziemi". Tym przedsięwzięciem elbląskie szkoły rozpoczęły tegoroczne obchody Dnia Ziemi, które, co roku odbywają się 22 kwietnia. Hasło Dnia Ziemi '2011 to "Las całkiem blisko nas". Bowiem w roku 2011 roku obchodzone są podczas Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Odpady zbierane były przez szkoły, które działają razem w ramach sieci szkół „Zielonej Flagi". A są to: SP nr 11,  SP nr 12, SP nr 18, SP nr 19, SP nr 16, IV LO,  Gimnazjum nr 4 i OSW nr 2.

Zbieraliśmy wszystkie elektrośmieci. Najczęściej wiele tych niebezpiecznych odpadów ląduje w naszych lasach. Dzięki naszej wspólnej akcji 3815 kg trafiło w odpowiednie miejsce - na odpowiednio zabezpieczone wysypisko. Dziękujemy za udział w akcji i współpracę wszystkim mieszkańcom Elbląga; za pomoc w jej przeprowadzeniu Zakładowi Utylizacji Odpadów w Elblągu. Już dziś zapraszamy na kolejny grudniowy - Mikołajkowy prezent dla Ziemi 2011.

Nasze Liceum zebrało: 2100 kg elektrośmieci oraz 15 kg zużytych baterii.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i społeczności lokalnej oraz Elbląskiej Sieci Szkół Zielonej Flagi.