plakat DZ
Dzień Ziemi z Energią odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid przy Pl. K. Jagiellończyka 1 w Elblągu 18 kwietnia 2011 roku
Przygotowany na ten dzień program zaprezentuje działania ekologiczne ukazujące stan świadomości uczniów i pracowników szkół elbląskich i powiatu elbląskiego oraz elblążan z zakresu konieczności ograniczania zużycia energii. Poprzez różnorodność konkursów i działań wskazane zostaną praktyczne sposoby jej oszczędzania, które może zastosować każdy. Pokazane zostanie szerokiej społeczności elbląskiej czym jest energia odnawialna, jakie są jej nośniki (i źródła) i to, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii staje się koniecznością. Impreza dzięki swojej atrakcyjnej i innowacyjnej formie powoduje, iż jej uczestnicy poprzez zabawę i współzawodnictwo uczą się aktywności, przedsiębiorczości i poznają specyfikę ekologiczną swojej „małej ojczyzny”.
Uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego zaprezentują doświadczenia dla  najmłodszych wyjaśniające, co to są alternatywne źródła energii.