Wiosenna Akcja Sadzenia Drzew z firmą Panasonic i bankiem HSBC  Wiosenna Akcja Sadzenia Drzew z firmą Panasonic i bankiem HSBC  Wiosenna Akcja Sadzenia Drzew z firmą Panasonic i bankiem HSBC

W ramach Wiosennej Akcji Sadzenia Drzew 14 kwietnia 2011 roku na terenie przyszkolnym IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zostało posadzone 20 świerków.

W akcji sadzenia drzew uczestniczyli uczniowie klasy drugiej „f” IV LO pod opieką mgr Ewy Cygan-Sidorkiewicz i mgr Arnolda Goliszewskiego oraz zaproszeni goście – uczniowie czwartej i piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu pod opieką mgr Małgorzaty Otłowskiej. Połączyliśmy sadzenie drzew z edukacja ekologiczną i integracją różnych poziomów nauczania. Uczniowie z SP 16 wnieśli do akcji niezwykły entuzjazm. Drzewa były sadzone pieczołowicie, ale z taką werwą i radością, że porwała ona nawet starającą zachować się dostojnie naszą młodzież. Dzieci były zachwycone pomocą starszych kolegów i bardzo przykładały się do pracy. Nasi uczniowie, zdali egzamin jako opiekunowie młodszych kolegów i koleżanek celująco.

Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja zainspirowała uczniów do uczestnictwa w przyszłych inicjatywach sadzenia i ochrony drzew oraz że zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Więcej o naszych akcjach ekologicznych przeczytacie w zakładce Ekologia