Lekcja  Lekcja

13 grudnia 2010 roku w ramach projektu Szkoła pełna energii odbyła się lekcja połączona z projekcją filmu z serii oblicza ekologii „Wiek głupoty”

Zajęcia były unikalnym połączeniem najwyższej klasy kina dokumentalnego z debatą i panelem dyskusyjnym na temat globalnego zjawiska nadmiernego wykorzystania paliw kopalnych współczesnego świata. Zaprezentowany film w sposób niebanalny pokazał z jednej strony konsumpcyjny świat oparty na czarnym złocie – ropie, z drugiej natomiast nędzę, wojnę i upadek, jaki ta konsumpcja powoduje. Kino, które prowokuje do dyskusji i uwrażliwia na niesprawiedliwość społeczną, a szczególnie mobilizuje do działania, do kontestowania i przeciwstawienia się krzywdzącemu systemowi jest same w sobie edukacją. Taka lekcja nie potrzebowała nawet nauczyciela jako przewodnika – uczniowie sami podjęli debatę tuż po zakończeniu seansu.