SREBRNY CERTYFIKAT OGRODU DYDAKTYCZNEGO  SREBRNY CERTYFIKAT OGRODU DYDAKTYCZNEGO  SREBRNY CERTYFIKAT OGRODU DYDAKTYCZNEGO

1 grudnia 2017 roku dyrektor Sylwester Stanicki odebrał w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie, z rąk kierownika Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, srebrny certyfikat szkolnego ogrodu dydaktycznego. Była to druga edycja konkursu, w którym. wzięły udział szkoły i placówki oświatowe z województwa warmińsko-mazurskiego. Bardzo duży wkład w uzyskanie certyfikatu miała pani Ewa Cygan-Sidorkiewicz, nauczyciel biologii, za co cała społeczność szkolna składa jej serdeczne podziękowania. Efektem tej pracy jest przewodnik po szkolnym ogrodzie dydaktycznym wraz z kartami pracy do przeprowadzenia w ogrodzie lekcji: biologii, geografii, fizyki, chemii oraz języków obcych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Powstała również ulotka, która w niedługim czasie zostanie wydana drukiem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom za pomoc w realizacji tego zdania. Jednocześnie zachęcam do korzystania z ogrodu, bez względu na porę roku.

Przypomnę, iż w pierwszej edycji w roku szkolnym 2016/2017 nasze Liceum uzyskało brązowy certyfikat. W tym roku odnieśliśmy więc większy sukces. Czy w następnym roku uzyskamy złoty certyfikat? Temat III edycji jest wyjątkowo trudny do realizacji w szkolnym ogrodzie. Brzmi on: Upamiętniamy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jeśli ktoś z uczniów lub nauczycieli ma ciekawy pomysł na realizację wspomnianego tematu z wykorzystaniem ogrodu szkolnego bardzo proszę o kontakt z Sylwestrem Stanickim. Powalczmy razem o złoto! Pokażmy, że 100 rocznica odzyskania niepodległości może być z powodzeniem czczona również w szkolnym ogrodzie.

Koordynator szkolnego ogrodu – Sylwester Stanicki