20 marca młodzież klas czwartych naszej szkoły wzięła udział w Drzwiach Otwartych Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. Była to świetna okazja do poznania oferty edukacyjnej szkoły, zasad rekrutacji, obecnych studentów i wykładowców uczelni. Oprócz tego, mogliśmy wziąć udział w zajęciach z walizką detektywistyczną, obejrzeć liczne pracownie w Centrum Symulacji Medycznych, czy zbadać szybkość reakcji mózgu na bodźce z zewnątrz. Dziękujemy Akademii za wyczerpujące informacje o szkole, ciekawe rozmowy i profesjonalne przyjęcie.

Lekcja z ratownikami medycznymi  Lekcja z ratownikami medycznymi  Lekcja z ratownikami medycznymi

04.11.2021 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spotkanie dotyczące ratownictwa medycznego przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną. Swoje wystąpienia zaprezentowało trzech ekspertów z dziedziny ratownictwa medycznego - dr Przemysław Wołoszyn - koordynator Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, mgr Przemysław Hońko i mgr Rafał Śledziński - instruktorzy ratownictwa medycznego z doświadczeniem w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
Panowie przekazywali naszej młodzieży wiedzę i umiejętności w zakresie medycznych czynności ratunkowych wykonywanych w stanach nagłych u pacjentów, m.in.: ocena stanu pacjenta w celu postępowania, układanie pacjenta w pozycji właściwej dla rodzaju schorzenia lub odniesionych obrażeń, prowadzenie podstawowej i zaawansowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, bezprzyrządowe przywracanie drożności dróg oddechowych. Prowadzący wyjaśnili uczniom, że od ratownika oczekuje się wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do ratowania życia i zdrowia ludzkiego w wielu różnych sytuacjach, na miejscu zdarzenia, podczas transportu i w oddziałach ratunkowych.

Anna Chaberek

Wykład z fizjoterapii  Wykład z fizjoterapii  Wykład z fizjoterapii

9 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły z Panią Anną Chaberek wzięli udział w pierwszym wykładzie z fizjoterapii, który przeprowadzony został w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu. Udział w tym wykładzie rozpoczął współpracę naszej szkoły z uczelnią, dzięki której uczniowie mają możliwość poznać pracę fizjoterapeuty, uczestniczyć w wykładach i zajęciach przygotowanych dla nich przez uczelnię Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna.

Początek współpracy  Początek współpracy  Początek współpracy

30 września 2020 r. podpisane zostało porozumienie współpracy z Elbląską Uczelnią Humanistyczno - Ekonomiczną przez Rektora dr Zdzisława Dubielę, profesora EUHE i dyrektor IV LO mgr Kamilę Boros. Patronatem w obecnym roku szkolnym objęta została klasa 1c "piłka ręczna z elementami fizjoterapii". Uczniowie będą mieli możliwość poznać pracę fizjoterapeuty, uczestniczyć w wykładach i zajęciach przygotowanych dla nich przez uczelnię. Bardzo się cieszymy i liczymy na owocną współpracę.