One Day More 4 Volleyball  One Day More 4 Volleyball  One Day More 4 Volleyball

29 luty to wyjątkowy dzień, który przeżywamy co 4 lata. 2016 rok to rok olimpijski, dlatego Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) przygotowała akcję One Day More 4 Volleyball (Jeden Dzień Więcej dla siatkówki) .

Akcja polegała na zorganizowaniu w całej Europie jak największej ilości meczów siatkówki, a tym samym pobiciu rekordu w liczbie meczów siatkarskich rozegranych w Europie jednego dnia. Stała się szansą na pokazanie wszystkim siatkówki jako sportu dla każdego, niezależnie od możliwości fizycznych, umiejętności technicznych i wieku.

Nasza szkoła włączyła się w akcję. Wzięły w niej udział klasy III a, IIIb, IIe, i Id. W sumie 9 zespołów rozegrało 14 meczy jednosetowych do 29 punktów. Mecze odbywały się w miłej atmosferze fair play, przy muzyce i dobrej zabawie. Uczniowie mogli również obejrzeć historię polskiej piłki siatkowej, od Montrealu 1974 i złotego medalu Mistrzostw Świata po dzień dzisiejszy. Wspólnie przeżyliśmy jeszcze raz finał pomiędzy Polską a Brazylią.

Czekamy na informację o ilości rozegranych meczy w całej Europie i dumni jesteśmy, że również podjęliśmy próbę bicia rekordu, dobrze się przy tym bawiąc.