mt_gallery: Koszykówka

Na medalowym miejscu zakończyli nasi koszykarze finał Licealiady. W drodze po brązowy medal chłopcy pokonali kolejno: ZS Pijarskich - 35:18, ZSZ Nr 1 – 29:22, III LO – 27-19.

W meczu pólfinałowym musieli uznać wyższość, jak się okazało w późniejszym finale, mistrza Elbląga I LO – 9:39. W spotkaniu o III miejsce nie dali szans rywalowi z ZSTI pokonując go 40:32.

mt_gallery: Kosz

W finale Licealiady 2013/14 na szczeblu powiatowym i od razu rejonowym w Pasłęku, który odbył się 12 grudnia,  zdobyliśmy I miejsce! W imprezie tej wzięły udział 4 najlepsze drużyny szkolne, wyłonione w eliminacjach, a później w 1/2 finałów: ZS Pasłęk, I LO Elbląg, ZSTI Elbląg i IV LO Elbląg. W pierwszym meczu o awans do ścisłego finału nasz zespół wygrał z I LO Elbląg 43:30, a w dramatycznym meczu o złoto z ZSTI Elbląg 44:43. Skład zespołu: Sebastian Gliński, Rafał Kępka, Karol Kozłowski, Maciej Minkiewicz, Jakub Kownacki, Maciej Jeleniewski, Krzysztof Robak, trener-opiekun - Tomasz Gadaj.

mt_gallery: Złoto w finale licealiady dla koszykarek IVLO.

W środę, 11 grudnia, w hali sportowej ZS Pasłęk nasze dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce, pokonując: III LO 47:26 i ZSG 49:18. Wcześniej  w fazie półfinałowej w Elblągu pokonały II LO 22:12 i ZS Pasłęk 25: 23. Gratulujemy i czekamy na dalsze rozgrywki w zawodach regionalnych i wojewódzkich!

mt_gallery: Mistrzostwa Województwa

Ogromną niespodziankę sprawiły nasze koszykarki, które w Działdowie zdobyły brązowe medale Mistrzostw Województwa. Sukces cieszy tym bardziej, iż w turnieju regionalnym nasze dziewczyny musiały uznać wyższość koleżanek z Działdowa. Rewanż wyszedł im doskonale i po bardzo ciężkim meczu, o którego rozstrzygnięciu decydowała dogrywka, wygrały 64:58. W pierwszym meczu turnieju, granym systemem pucharowym, licealistki z IV LO przegrał z ZSO z Nidzicy 38:60 co zamknęło im drogę do walki o złoto. I miejsce, a tym samym Mistrzostwo Województwa zdobyły bezkonkurencyjne dziewczyny z  Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących Olsztyn, w których szeregach są reprezentantki Warmii i Mazur. W finale pokonały  Nidzice 81:48.

Nasze brązowe medalistki to: Renata Bogacka (uznana za najlepszą zawodniczkę drużyny), Małgorzata Pawlak, Aleksandra Rucińska, Patrycja Malej, Agnieszka Zaborowska, Kamila Kupryjaniuk, Sandra Józefowska, Karolina Maruszak, Alicja Prokopów.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy Renacie Bogackiej i Małgosi Pawlak za reprezentowanie naszej szkoły w latach 2009-2012, trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia nie tylko na arenie sportowej!

Już kolejny rok z rzędu udaje się koszykarkom naszego liceum zdobyć mistrzostwo Elbląga. Od lat nie mamy sobie równych w tej dyscyplinie sportu. W tym roku do sukcesu przyczyniły się: Renata Bogacka, Małgorzata Pawlak ,Sandra Józefowska  wszystkie z klasy IIIf, Zaborowska Agnieszka IIe, Patrycja Malej – IIf, Aleksandra Rucińska, Karolina Dzik, Kamila Kupryjaniuk, Monika Szerszewska –If .

W drodze po zwycięstwo dziewczyny pokonały: ZSG E-g  94:4, II LO E-g  64:4, ZS Pasłęk 52:8,V LO E-g 42:6, a w  meczu o I m-ce III LO E-g  54:17.

Kolejność turnieju:

I m-ce                 IVLO

II m-ce                III LO

III m-ce               ZS  Pasłęk

IV m-ce               V LO

Najwięcej punktów we wszystkich meczach zdobyły  dla IV LO  Renata Bogacka 139 i Małgorzata Pawlak 108.

Całemu zespołowi gratulujemy i czekamy na medal mistrzostw województwa.