flag-enflag-deflag-ruflag-fr

KONKURS NA SELEKTYWNĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW

Selektywna zbiórka polega na segregowaniu naszych odpadów. Proces ten rozpoczyna się już w naszym domu z każdym wyrzuconym przedmiotem. I to właśnie od nas zależy jak będzie wyglądać Ziemia dla naszych pokoleń, jak będzie wyglądać nasz portfel. Odpady to kosztowna sprawa, stąd od lat szuka się rozwiązań, by zmniejszyć obciążenia związane z procesem ich składowania. Nie od dziś wiadomo, że część naszych odpadów, tak naprawdę odpadem nie jest. Jest za to doskonałym surowcem wtórnym.

Co roku bierzemy udział w konkursie organizowanym przez ZUO w Elblągu na selektywną zbiórkę odpadów: nakrętki do butelek typu PET, makulatura oraz dodatkowo dla chętnych zużyte baterie. W celu zmobilizowania młodzieży oraz pracowników naszej szkoły do segregacji wyżej wymienionych odpadów ogłaszamy także nasz konkurs szkolny, którego regulamin WARTO, a nawet trzeba przeczytać! Wyselekcjonowane odpady przynosimy we wtorki do pomieszczenia obsługi szkoły. Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 r.

Lidia Nawrocka

Góra