flag-enflag-deflag-ruflag-fr

KONKURS NA SELEKTYWNĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW

Selektywna zbiórka polega na segregowaniu odpadów. Proces ten rozpoczyna się już w naszym domu z każdym wyrzuconym przedmiotem. I to właśnie od nas zależy jak będzie wyglądać Ziemia dla naszych pokoleń, jak będzie wyglądać nasz portfel. Odpady to kosztowna sprawa, stąd od lat szuka się rozwiązań, by zmniejszyć obciążenia związane z procesem ich składowania. Nie od dziś wiadomo, że część naszych odpadów tak naprawdę nie jest odpadem, lecz surowcem wtórnym.
Co roku bierzemy udział w konkursie organizowanym przez ZUO w Elblągu na selektywną zbiórkę odpadów: nakrętek do butelek typu PET, makulatury oraz dodatkowo dla chętnych zużytych baterii. W celu zmobilizowania młodzieży oraz pracowników naszej szkoły do segregacji wyżej wymienionych odpadów ogłaszamy konkurs szkolny, którego regulamin WARTO, a nawet trzeba przeczytać! Wyselekcjonowane odpady przynosimy we wtorki do pomieszczenia obsługi szkoły. Zbiórka trwa do 25 kwietnia 2019 r.
Hanna Zagor i Lidia Nawrocka

Góra