flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

certyfikat certyfikat  

25 stycznia 2017 r. w Olsztynie odbyła się konferencja podsumowująca I edycję wojewódzkiego konkursu o Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego.
IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zostało uhonorowane okolicznościową statuetką, certyfikatem i nagrodą rzeczową. Jako laureaci konkursu, zajmując trzecie miejsce, otrzymaliśmy brązowy certyfikat.
Licznie zgromadzeni goście i laureaci zostali powitani przez organizatorów konkursu i prowadzących uroczystość-Alicję Starzyńską i Wojciecha Tańskiego wierszem Leopolda Staffa Ogród przedziwny.

Dyrektorzy przedszkoli i szkół, nauczyciele – koordynatorzy, a także przedszkolaki i uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat rodzajów ogrodu i stylów panujących w sztuce ogrodowej na przestrzeni wieków. Otrzymali też praktyczne wskazówki dotyczące tego, jakie rośliny mogą stworzyć ogród w stylu prowansalskim tak, aby był on przyjazny i pożyteczny dla owadów i innych zwierząt. Dowiedzieli się również tego, w jaki sposób zakładanie i prowadzenie szkolnych ogrodów dydaktycznych można włączyć w realizację zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych projektów międzyprzedmiotowych, związanych z ekologią, sztuką i szeroko rozumianą kulturą.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w II edycję konkursu, w której mamy zamiar stworzyć nowy przewodnik, tym razem dostępny z poziomu strony internetowej.

Zachęcamy do obejrzenia aktualnego przewodnika.

Góra