Przypominamy o obowiąazku składania oświadczenia do przystąpienia do egzaminu poprawkowego 8 września 2020.

Termin na złożenie wniosku do 14.08.2020 piątek

mt_ignore:
Opis testu sprawności fizycznej - piłka nożna

Opis testu sprawności fizycznej - piłka ręczna

mt_ignore:
mt_gallery: Rekrutacja

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2020/21 odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę:

Dzięki wykorzystaniu systemu kandydat posługuje się wyłącznie jednym podaniem, bez względu na liczbę szkół, które wybrał i kontaktuje się wyłącznie z jedną szkołą.

UWAGA!
Kandydaci, którzy nie mogą wypełnić wniosku w systemie elektronicznym, np. z powodu braku komputera, dostępu do Internetu, mogą tradycyjnie (druk do pobrania w szkole bądź na stronie) złożyć go w szkole I-go wyboru.

Nabór dla absolwentów szkół podstawowych

Liceum Ogólnokształcące kształcenie w zakresie rozszerzonym z Język obcy Liczba oddziałów Liczba miejsc Forma kształcenia Uwagi

KLASA HUMANISTYCZNO – PSYCHOLOGICZNA

Przedmioty w rozszerzeniu – język polski, biologia

angielski,

niemiecki,

hiszpański

1 20 integracyjna Uczeń uczy się języka angielskiego i wybiera drugi język obcy

KLASA SPORTOWA – PIŁKA NOŻNA Z TURYSTYKĄ

Przedmioty w rozszerzeniu - matematyka, geografia, język angielski

1 27 sportowa - piłka nożna*

KLASA SPORTOWA – PIŁKA RĘCZNA Z ELEMENTAMI FIZJOTERAPII
Klasa patronacka EUHE

Przedmioty w rozszerzeniu – biologia, język angielski, do wyboru chemia lub geografia

1 27 sportowa - piłka ręczna*

* kandydatów do klasy sportowej obowiązuje próba sprawności fizycznej i z zakresu gry w piłkę ręczną (nożną) w terminach podanych w zarządzeniu nr 12/2019/2020 Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

WAŻNE! Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do klasy sportowej mają obowiązek złożyć orzeczenie lekarskie o posiadaniu bardzo dobrego stanu zdrowia wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

art. 137 ustawy Prawo oświatowe (Dz.U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.)

Zarządzenie nr 12/2019/2020
Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu z dnia 28 lutego 2020
w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminów składania dokumentów

Druk orzeczenia lekarza - klasy sportowe

105668978 2716611898618313 7557275493172085840 n Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Niech nadchodzące wakacje pozostawią po sobie wiele wspaniałych wspomnień oraz pozwolą na zgromadzenie sił i zapału do pracy w następnym roku szkolnym.

Do zobaczenia 1 września!

baner 1200x1200 blue logo

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza na drugą odsłonę konkursu ortograficznego pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii". Skierowany jest on do osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Start konkursu już w piątek 26 czerwca, będzie on trwał aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają wartościowe nagrody.
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie organizatora.

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o rozstrzygnięciu prestiżowego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych". To już XXII edycja, w której laureaci, młodzi ludzie niosą pomoc innym. Pełni pasji, z ogromnym zaangażowaniem, swoją postawą społeczną wyróżniają się na tle innych. Są w hospicjach, szpitalach, domach pomocy społecznej. Bardzo chętnie uczestniczą w wielu ogólnopolskich i miejskich akcjach charytatywnych: zbiórkach żywności, Marszu Zdrowia elbląskich Amazonek, kiermaszach.

Jedną z nagrodzonych i wyróżnionych laureatów jest NICOLETTA SUMIŃSKA uczennica klasy drugiej.

19 czerwca w ratuszu Urzędu Miejskiego w Elblągu miała miejsce szczególna uroczystość.
Prezydenta miasta Elbląga spotkał się z laureatami konkursu, kierując do nich słowa podziękowania i uznania:

- „Mamy w mieście wspaniałą młodzież. Serdecznie Wam gratuluję i dziękuję za wielkie serce, bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Za to, że widzicie potrzeby innych, jesteście wrażliwi na różne trudności. To dzięki Wam świat staje się lepszy. Cieszę się, że z roku na rok przybywa nam „wspaniałych". Od początku trwania konkursu w Elblągu mamy ich już 176. Dzisiaj świat się bardzo skomercjalizował i taka charytatywna działalność z czystego serca to wielka sprawa. Należą się Wam ogromne brawa za fantastyczną postawę. Jesteście doskonałym przykładem dla innych. Dziękuję również Waszym rodzicom i nauczycielom" - mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Nicolu, gratulacje!

Aleksandra Ihma