3 lipca 2018 r. (wtorek)
od godz. 12.00 w sekretariacie szkoły

mt_gallery: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca o godzinie 9.00 pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Zgromadzona w auli publiczność oklaskiwała uczniów, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Wszystkim gratulował Dyrektor dr Sylwester Stanicki.

Życzymy udanych wakacji. Radości z każdego słonecznego dnia i niezapomnianych przygód.

mt_gallery: Wycieczka

W dniach 13 – 15.06. 2018 nasze klasy humanistyczne, wraz z opiekunkami, p. Małgorzatą Mularską, p. Małgorzatą Gabryś i p. Dorotą Browarczyk, pozwoliły sobie na mały odpoczynek na Kaszubach. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Ogród Botaniczny w Gołubiu Kaszubskim. Nasza grupa została bardzo ciepło przyjęta przez właścicieli, którzy oprowadzili nas po swoich włościach oraz zaprosili na warsztaty sadzenia roślin. W podziękowaniu za wizytę otrzymaliśmy do szkolnego ogródka dwie rośliny – korkowiec amurski i horminium. Przywiezione przez nas roślinki zostały przekazane panu dyrektorowi, który osobiście zadba, aby znalazły się w ogrodzie szkolnym. Po dwudniowym odpoczynku w ośrodku wypoczynkowym "Szarlota" w Kościerzynie, udaliśmy się w stronę Będomina, gdzie odwiedziliśmy przepiękny dworek, w którym znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Tu poznaliśmy życie i twórczość Józefa Wybickiego. Ostatnim celem naszej wyprawy był Szymbark, gdzie mogliśmy zetknąć się z prawdziwą kaszubską kulturą. Wspomnienia z Kaszub na długo pozostaną w naszej pamięci.

mt_gallery:  Dzień Dziecka w Elblągu

To radosne święto zorganizowane zostało przez władze naszego miasta. Na Placu Katedralnym przygotowane zostały ciekawe występy i atrakcje. Nie mogło w tym dniu zabraknąć naszych uczniów i wolontariuszy. W roli dzielnego, elbląskiego Piekarczyka wystąpiły nasze uczennice: Weronika Wysocka i Wiktoria Kowalewska z klasy II B oraz Dżesika Stępień i Marta Gawkowska z klasy II A. Uśmiechnięte dziecięce twarze i radość rodziców są najpiękniejszym podziękowaniem.

Aleksandra Ihma

mt_gallery: Wspaniali z naszej szkoły!

29 maja w Bibliotece św. Ducha miała miejsce wyjątkowa uroczystość - XX lecie konkursu „8 Wspaniałych". Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się uczniowie naszego liceum: Natalia Zielińska z klasy II a i Kacper Gwóźdź - tegoroczny maturzysta. W minionym dwudziestoleciu aż 30 uczniów naszej szkoły zostało laureatami „8 Wspaniałych".

Podczas Galii wyróżniono również niezwykłego pedagoga, Panią Teresę Mikułę, która z wolontariatem związana jest od początku lat 70-tych, kiedy to sama była wolontariuszką. Następnie, kiedy rozpoczęła pracę w Studium Nauczycielskim, krzewiła ideę wolontariatu wśród słuchaczy SN, potem w IV Liceum Ogólnokształcącym.
Zwycięzcom gratuluję, a wszystkich uczniów zapraszam do współpracy w naszym Szkolnym Kole Wolontariatu.

Aleksandra Ihma

mt_gallery: Licealiada

22.05. 2018 nasi uczniowie wzięli udział w lekkoatletycznej Licealiadzie, która odbyła się w Pasłęku. Oto lista medalistów:

I miejsce:

• Aleksandra Załuska - w biegu na 100 m
  • Paulina Turulska - w skoku w dal
  • Oliwia Szczepańska - w pchnięciu kulą
  • Alicja Drodzowska, Kaja Rzosińska, Paulina Turulska, Aleksandra Załuska - w biegu 4x100 m