Wycieczka  Wycieczka  Wycieczka

W dniach 13 – 15.06. 2018 nasze klasy humanistyczne, wraz z opiekunkami, p. Małgorzatą Mularską, p. Małgorzatą Gabryś i p. Dorotą Browarczyk, pozwoliły sobie na mały odpoczynek na Kaszubach. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Ogród Botaniczny w Gołubiu Kaszubskim. Nasza grupa została bardzo ciepło przyjęta przez właścicieli, którzy oprowadzili nas po swoich włościach oraz zaprosili na warsztaty sadzenia roślin. W podziękowaniu za wizytę otrzymaliśmy do szkolnego ogródka dwie rośliny – korkowiec amurski i horminium. Przywiezione przez nas roślinki zostały przekazane panu dyrektorowi, który osobiście zadba, aby znalazły się w ogrodzie szkolnym. Po dwudniowym odpoczynku w ośrodku wypoczynkowym "Szarlota" w Kościerzynie, udaliśmy się w stronę Będomina, gdzie odwiedziliśmy przepiękny dworek, w którym znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Tu poznaliśmy życie i twórczość Józefa Wybickiego. Ostatnim celem naszej wyprawy był Szymbark, gdzie mogliśmy zetknąć się z prawdziwą kaszubską kulturą. Wspomnienia z Kaszub na długo pozostaną w naszej pamięci.