mt_gallery: Warsztaty audio-video

25 kwietnia 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyły się pierwsze warsztaty audiowizualne. Uczestniczyli w nim w większości uczniowie z klasy 2c wspierani przez koleżanki z klasy 1a i 1b. Prowadzący zajęcia mgr inż. Wiesław Gerej zaznajomił kursantów z podstawami obsługi kamery oraz z możliwościami pozyskania materiału audio-video do późniejszej obróbki komputerowej. Kolejne spotkanie już 9 maja.

mt_gallery: PWSZ

W ostatnim dniu marca klasa IIId wzięła udział w wykładzie otwartym, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Temat wykładu: „Ochrona zbiorników wodnych i rzek”. Pani doktor Barbara Wojtasik (UG) przedstawiła różnorodne metody oceny stanu ekologicznego ekosystemów wodnych oraz wskazała te, które są najbardziej praktyczne i miarodajne.

mt_gallery: PWSZ

W dniach 25.02.16 i 03.03.16 klasa IIIe wraz z opiekunem, panią Sylwią Bortnowską, po raz kolejny udała się z wizytą do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tam pani Katarzyna Szwemińska przygotowała dla nas zajęcia nt „Reakcje rozpoznawalne kationów i anionów”.

mt_gallery: Warsztaty w Piaskach

17 czerwca 2014 roku uczniowie klas IA, IIA i IIF IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wzięli udział w zajęciach, zorganizowanych w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Prowadzący, prof. dr hab. Zbigniew Endler i dr Sylwester Stanicki, zabrali licealistów z klas z rozszerzoną geografią na warsztaty terenowe w Piaskach.

mt_gallery: Job interview

Dn. 15 stycznia uczniowie klas trzecich z rozszerzeniem z j. angielskiego uczestniczyli w zajęciach, prowadzonych przez wykładowcę PWSZ w Elblągu, panią mgr Grażynę Zumkowską. Warsztaty były bardzo ciekawe, ponieważ dotyczyły tematyki "Job interview", a więc zagadnień, które są niezbędne w dorosłym życiu.

Dnia 11.12.2012 r. Uczniowie klas trzecich z grupy z rozszerzonym j. angielskim udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Celem wyprawy był wykład na Wydziale Filologii Angielskiej na temat pisania CV oraz listów motywacyjnych w języku angielskim. Zajęcia poprowadziła wykładowczyni PWSZ, która przekazała uczniom istotną wiedzę o pisaniu tych dokumentów. Uczniowie dowiedzieli się o różnicach między brytyjskim a amerykańskim CV. Grupa jest bardzo zadowolona z uczestnictwa w wykładzie i zdobyła praktyczne umiejętności w pisaniu obu aplikacji.

Sara Chont III F