flag-enflag-deflag-ruflag-fr

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

 Konkurs plastyczny  Konkurs plastyczny  Konkurs plastyczny

Z wielka radością informujemy, że uczennica kl. 2d Alina Czyżewska zajęła drugie miejsce w konkursie zorganizowanym w ramach obchodów 780. rocznicy założenia Elbląga. Organizatorami konkursu byli: Prezydent Miasta Elbląga, Młodzieżowy Dom Kultury i Centrum Sztuki Galeria EL. W piątek, 9 czerwca, odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez wiceprezydenta Elbląga pana Janusza Nowaka. Na konkurs, którego celem było kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne, kształtowanie poczucia lokalnej tożsamości i zwrócenie uwagi na kluczowe dla historii Elbląga wydarzenia i postaci, wpłynęło prawie 200 prac. Oceniali je artyści plastycy - Zbyszek Opalewski oraz Mariusz Owczarek - a także dyrektorzy: Edyta Lichacz (MDK) oraz Jarosław Deniusiuk (CS Galeria El). Nasze liceum reprezentowali również: Marcin Owczarek z kl. 2a i Krzysztof Kowalski z kl. 1a. Pracę Aliny można oglądać w krużganku Galerii El. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentu i wyobraźni, a szczególnie cieszymy się, że wizja Elbląga pokazana przez uczennicę IV Liceum podbiła serca jury.

Góra