flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
4 maja 2017 uczniowie IV LO uczestniczyli w obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość odbyła się w auli PWSZ w Elblągu. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, a wśród nich elbląscy kombatanci.

W pierwszej części wystąpiła studencka Grupa Teatralna PWSZ w Elblągu, która zaprezentowała montaż słowny przedstawiający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, tło tamtego okresu i główne założenia Konstytucji. Montaż uzupełniły wiersze podkreślające znaczenie tego dokumentu dla Polski.

W drugiej części uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu kwintetu blaszanego z udziałem werblisty. Kwintet Orkiestry Wojskowej w Elblągu zaprezentował utwory patriotyczne nawiązujące do tradycji Oręża Polskiego. Usłyszeliśmy między innymi: Gaude Mater Polonia, Mazurek 3 Maja, Hymn do Miłości Ojczyzny. Na zakończenie odegrana została Rota.

Góra