flag-enflag-deflag-ruflag-fr

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
W piątek, 28 kwietnia, obchodziliśmy w naszym liceum rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku. Był to ważny krok Sejmu Czteroletniego, który zrewolucjonizował organizację państwa. Konstytucja zlikwidowała elekcyjność tronu i zwiększyła rolę mieszczaństwa. Była pierwszym takim aktem w Europie, a drugim na świecie.
Z okazji rocznicy w prawie każdym miejscu w szkole można było napotkać informacje dotyczące tego ważnego wydarzenia. Na długiej przerwie wszyscy mogli obejrzeć film, przedstawiający drogę Polski do konstytucji oraz fragmenty wywiadu z maturzystami, którzy wypowiadali się na temat sensu obchodzenia historycznych rocznic.
Jeżeli ktoś jest dobrym obserwatorem, to na pewno zauważył przebrane w stroje z epoki uczennice klasy IA, roznoszące quiz sprawdzający wiedzę o konstytucji. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrodę w postaci ocen. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ilustrujących wydarzenie i filmu z naszymi tegorocznymi maturzystami w roli głównej.

Góra