flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Biało-czerwone to barwy niezwyciężone!

Święto Flagi Święto Flagi Święto Flagi

Zbliża się radosne i patriotyczne święto „Dzień Flagi". To doskonała okazja, aby przypomnieć historię i sposób prezentowania naszych barw narodowych. 20 lutego 2004 roku Sejm ustanowił 2 maja „Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej". Biało-czerwone barwy towarzyszyły narodowi polskiemu podczas walk, wojen, powstań i buntów społecznych. Dzisiaj polską flagę widzimy na ważnych dla naszego kraju wydarzeniach, podczas marszów, na imprezach i zawodach sportowych, podczas meczów, na budynkach czy samochodach. Czy każdy z nas zna zasady prezentowania barw narodowych? Na zdjęciach znajdziecie wskazówki pochodzące z publikacji MSWiA „Biało-czerwona". Zachęcamy do zapoznania się z całą broszurą.
Prezentujemy także spot TVP promujący „Dzień Flagi RP" oraz zachęcający Polaków do identyfikowania się z biało-czerwonymi barwami.
Zamanifestujmy nasz szacunek do barw narodowych, wywieszając flagi i uczestnicząc aktywnie w elbląskich obchodach „Dnia Flagi"oraz następującym po nim Święcie Konstytucji 3 Maja.

 

Góra