Testy Testy Testy

W czwartek uczniowie klasy Ic uczestniczyli w zajęciach z fizjoterapeutką Ośrodka Szkolenia w Piłce Ręcznej. Pani Agata przeprowadziła testy FMS, które pomogą jej indywidualizować zalecenia w zakresie prewencji urazu. Uczniowie będą badani trzy razy do roku, aby ocenić stan wyjściowy, tendencje i roczny efekt treningów wspieranych pracą fizjoterapeutów.

FMS jest testem składającym się z kilku zadań ruchowych. Pozwalają on ocenić u badanego ruchomość stawów, koordynację mięśniowo-nerwową, stabilność lokalną i globalną (funkcjonalną), jakość wykonania prawidłowych wzorców ruchowych: głęboki przysiad, przeniesienie nogi nad poprzeczką, przysiad w wykroku, mobilność obręczy barkowej, aktywne uniesienie wyprostowanej nogi, pompka w podporze, stabilność rotacyjna tułowia.

Ciężkiemu wysiłkowi towarzyszyła dobra zabawa.