Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego  Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego  Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego

W miniony wtorek w Parku Modrzewie odbyły się indywidualne biegi przełajowe, które zainaugurowały nowy szkolny rok sportowy. Przed rozpoczęciem rywalizacji doszło do bardzo miłej dla naszej szkoły uroczystości wręczenia pucharów za ubiegły rok . W klasyfikacji generalnej Licealiady 2010/11 uwzględniającej wszystkie dyscypliny sportowe IV LO zajęło pierwsze miejsce zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców. Gratulacje i podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Nowy rok szkolny uczniowie naszej szkoły startujący w biegach przełajowych rozpoczęli równie obiecująco jak w roku ubiegłym. W rywalizacji klas pierwszych dziewcząt drugie miejsce zajęła Ola Rucińska z klasy I F, a na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Dyl. Dobry występ zanotowała także Anita Wala z klasy I A , która ukończyła bieg na miejscu piątym. Chłopcom z klas pierwszych poszło nieco gorzej choć miejsca w pierwszej dziesiątce Jakuba  Bałachowskiego, Macieja Marcinkowskiego i Pawła Rogoz (wszyscy IF) też są  dobrym wynikiem. Świetnie zaprezentowali się także uczniowie klas drugich. Wśród dziewcząt na drugim miejscu bieg ukończyła Anita Sarnowska z klasy II F, a miejsce w pierwszej dziesiątce wywalczyła także Ola Leśniewska II F.

W klasyfikacji chłopców zdecydowane zwycięstwo odniósł Damian Godlewski z II A, Michał Czulewicz II A był piąty, natomiast Bartek Decyk ósmy. Na punktowanych miejscach znaleźli się Rafał Pietrewicz i Dawid Majcher II D i Karol Fryc z II A.

Najwięcej radości przyniósł nam start dziewcząt z klas trzecich. Miejsce pierwsze zajęła Ewelina Czerwień z III F, druga była Karolina Maruszak z klasy III E, a tuż za jej plecami dobiegła Nikol Bralewska z III C. Brawo Dziewczyny!!! W klasyfikacji chłopców klas maturalnych ósme miejsce zajął Rafał Lisiecki, dziesiąte Mateusz Kończyński, a dwunaste Michał Ressel. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i liczymy na jeszcze lepszy występ w biegach sztafetowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu.