Doskonale wypadły nasze dwie szkolne sztafety podczas finałów wojewódzkich w biegach przełajowych, które odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim.Padający śnieg z deszczem, zimna i wietrzna aura była najwyraźniej sprzymierzeńcem naszych zawodników. Sztafeta dziewcząt zajęła I m-ce, chłopcy uplasowali się na II miejscu. To największy sukces naszej szkoły w tej dyscyplinie. Radość była ogromna, bo choć po cichu myśleliśmy o medalach nikt nie spodziewał się, że przy tak fatalnych warunkach atmosferycznych nasze sztafety osiągną taki rewelacyjny wynik.

W związku ze złą pogodą obie sztafety wystartowały jednocześnie. Dziewczęta na pierwszą pozycję wyprowadziła biegnąca na pierwszej zmianie Ewelina Czerwień. Do samego końca nasze medalistki nie oddały prowadzenia, a radość zwycięstwa najbardziej odczuła biegnąca na ostatniej zmianie Patrycja Reich, która z przewagą nad ZS Pasłęk przekroczyła linię mety. Wszystkie dziewczyny zasługują na ogromną pochwałę i wielkie podziękowania.

Skład mistrzowskiej sztafety: Ewelina Czerwień, Aleksandra Górna, Agata Lewandowska, Karolina Maruszak, Anita Sarnowska, Jolanta Misztal, Nicol Bralewska, Aleksandra Leśniewska, Sandra Sawicka, Patrycja Reich, Paulina Friszkemut. Opiekunem drużyny jest pani Marta Czapla.

Chłopcy rozpoczęli swój bieg bardzo mocno. Nasi przeciwnicy na pierwszych zmianach wystawili swoich najmocniejszych zawodników. Doskonale poradził sobie  w tej sytuacji Bartek Decyk, który przybiegł na 5 m-cu, ale do pierwszego zawodnika straciła bardzo niewiele. Na drugiej zmianie rewelacyjnie pobiegł Tymoteusz Giewartowski wyprowadzając naszą sztafetę na I m-ce. Kolejne zmiany to walka IV LO Elbląg, ZS Pasłęk i IV LO Ostróda o II m-ce. Jako ostatni w naszej sztafecie wystartował doświadczony Damian Godlewski. Po ogromnej walce ostatecznie Damian pokonał rywali i przybiegł na metę jako drugi. Udało się w tym roku zbudować bardzo równą sztafetę, nikt nie zawiódł, taktyka zastosowana przez opiekuna pana Karola Przybyłę to elementy składowe sukcesu.

Skład sztafety: Bartłomiej Decyk, Tymoteusz Gierwatowski, Marcin Gawron, Karol Radecki, Michał Oller, Artur Kisielewski, Mateusz Kończyński, Kamil Orzechowski, Rafał Lisiecki, Damian Godlewski, Damian Sadowski, Bartosz Moszczyński. Opiekun pan Karol Przybyła.