Siatkówka  Siatkówka  Siatkówka

Na drugim miejscu zakończyły swój udział w finale Mistrzostw Województwa

Warmińsko-Mazurskiego siatkarki IV LO. Zawody rozegrano w miniony czwartek w hali sportowej naszej szkoły. W turnieju wzięły udział cztery zespoły: V LO Olsztyn, LO Giżycko, II LO Elbląg i IV LO. W pierwszym spotkaniu nasza reprezentacja zmierzyła się z drużyną z Olsztyna i po bardzo dobrej grze pokonała wicemistrzynie z ubiegłego roku 2:0 (25:16;25:13). W drugim mecz turnieju doszło do lokalnej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami z Elbląga. Zespół II LO to drużyna, która broniła tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu. Mimo to nasz zespół podszedł do tego spotkania pełen optymizmu, bowiem we wszystkich dotychczasowych pojedynkach na drodze do finału zwycięsko wychodziło IV LO. Niestety w tej najważniejszej rozgrywce po bardzo emocjonującym pojedynku musieliśmy uznać wyższość ,,Drugiego''. Mecz zakończył się zwycięstwem II LO 2:1 (25:17;22:25;15:10). Ostatnie spotkania mistrzostw były już tylko formalnością, bowiem oba elbląskie zespoły pokonały swoje rywalki 2:0 i wszystko było jasne. Miejsce pierwsze zajęło II LO Elbląg, a druga lokata przypadła naszej drużynie. Na trzecim stopniu podium stanęła ekipa z Olsztyna, a stawkę zamknęło LO Giżycko. Mimo, że pozostał pewien niedosyt bowiem tytuł mistrzowski był w zasięgu ręki, to i tak naszym dziewczyną należą się wielkie brawa i gratulacje, gdyż jest to historyczny sukces naszej szkoły w piłce siatkowej. Mamy nadzieje, że może w przyszłym roku uda się wywalczyć tytuł mistrzowski. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Ada Sosnowska, która z rąk Pani Dyrektor Departamentu Sportu Doroty Pawłow odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny. W sposób szczególny dziękujemy również Izie Wąsik i Marcie Waszak, które przez trzy lata godnie i z sukcesami reprezentowały naszą szkołę. Dziękujemy!!!

Skład IV LO: Iza Wąsik, Marta Waszak, Anna Krypska, Patrycja Malej, Ada Sosnowska, Kasia Wójcicka,Ola Rucińska, Kamila Kupryjaniuk, Monika Borczak.