Siatkówka  Siatkówka  Siatkówka

W miniony piątek w hali sportowej naszej szkoły odbył się Regionalny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt stawką, którego był awans do finału wojewódzkiego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje czterech szkół : II LO Elbląg, LO Ostróda, LO Iława i IV LO Elbląg.

Nasza drużyna w swoim pierwszym meczu zmierzyła się z zespołem z Ostródy. Od początku tego spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęły nasze zawodniczki,które wygrały pierwszego seta 25:15. W drugiej odsłonie gra się nieco wyrównała ale również ta partia zakończyła się naszym zwycięstwem 25:20 i 2:0 w całym spotkaniu.

Drugim rywalem siatkarek IV LO był zespół z Iławy, który okazał się jeszcze trudniejszym przeciwnikiem. O ile w pierwszym secie dziewczyny z IV LO kontrolowały przebieg gry wygrywając 25:18 to druga partia dostarczyła zgromadzony kibicom sporo emocji i nerwów. Na szczęście nasze zawodniczki w porę je opanowały i zwyciężyły 25:22 i ponownie 2:0 w całym spotkaniu.

Przed ostatnim meczem z II LO z Elbląga było jasne,że zwycięzca tej rywalizacji zagra w finale wojewódzkim,a przegrany jedynie w turnieju barażowym. Pierwszy set to bardzo dobra gra i znakomite ataki Ady Sosnowskiej ze środka siatki ,a także liczne punkty zdobywane świetnymi zagrywkami Ani Krypskiej i Marty Waszak. Te elementy gry pozwoliły na zwycięstwo naszej drużyny w tym secie 25:21. Druga odsłona meczu okazała się niesamowicie dramatyczna. Reprezentacja IV LO prowadziła w końcówce seta już 24:20 a mimo to przegrała tą partię 26:24, co doprowadziło do tie breaka. Ten trzeci, decydujący set nasze dziewczyny rozpoczęły bardzo nerwowo przegrywając na początku gry 1:4. Jednak i tym razem nasze zawodniczki pokazały charakter i wolę walki i po znakomitych akcjach obronnych Izy Wąsik oraz punktowych blokach Kasi Wójcickiej pokonały lokalnego rywala 16:14 wygrywając całe spotkanie 2:1. Tym samym żeńska reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej po raz pierwszy w historii awansowała do finału wojewódzkiego!!!

Gratulujemy i liczymy na równie udany występ w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Zwycięski skład IV LO: Iza Wąsik(kapitan),Marta Waszak, Anna Krypska, Patrycja Malej, Ada Sosnowska, Agnieszka Zaborowska ,Monika Borczak, Kamila Kupryjaniuk,Katarzyna Wójcicka, Ola Rucińska.