gallery1 gallery1 gallery1

W zakończonych rozgrywkach o mistrzostwo Elbląga w piłce siatkowej reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła II miejsce.

W drodze na podium, w grupie eliminacyjnej dziewczyny pokonały gładko 2:0 - ZSM, ZSH, III LO. W półfinale również nie miały sobie równych wygrywając także 2:0 z ZSEiT Pasłęk , ZSIŚiU oraz I LO tym samym awansowały do finału z I miejsca.

W turnieju finałowym pewnym było, że najgroźniejszym naszym rywalem będzie zespół z II LO , w którym wszystkie uczennice to zawodniczki MKS Truso. Niestety dodatkowo nie mogła w nim wystąpić nasza czołowa atakująca Marta Waszak, która leczyła kontuzję stawu skokowego. Nasza osłabiona reprezentacja walczyła bardzo dzielnie. W pierwszym meczu pokonała 2:0 ZS Pasłęk, a w spotkaniu o I miejsce z II LO, stojącym na bardzo wysokim poziomie, mimo ambitnej walki musiała uznać wyższość koleżanek „z za siatki”. Przegrywając mecz 0:2 zajęła II m-ce.

Skład srebrnej reprezentacji:

ANNA KRYPSKA, IZABELA WĄSIK, MARTA WASZAK, MONIKA BORCZAK, SARA DOMBROWSKA, AGATA LEWANDOWSKA, KAROLINA MOSTOWIEC, ADRIANNA SOSNOWSKA. Opiekunem zespołu jest pan Karol Przybyła

Turniejem tym reprezentowanie naszej szkoły zakończył  Agata Lewandowska i Sara Dombrowska. Dziękujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na arenie  sportowej.

Do elbląskiej Licealiady w piłce siatkowej chłopców zgłosiło się 15 zespołów, które podzielone zostały na 4 grupy. Wśród pretendentów do tytułu mistrzowskiego były w tym roku trzy zespoły II LO, IV LO i ZSM. Ten ostatni posiadał w swoim składzie najstarszych i zarazem najbardziej doświadczonych zawodników MKS Truso co dawało mu lekką przewagę.

Nasi chłopcy w grupie eliminacyjnej znaleźli się z ZSZ Nr1, ZSTI, ZSIŚiU. Wyniki tej grupy przedstawiały się następująco:

IV LO             -          ZSTI                2:1

ZSIŚ i U          -          ZSZ NR1        1:2

IVLO              -          ZSIŚiU            2:0

ZSTI                -          ZSZ NR1        0:2

IV LO             -          ZSZ NR1        2:0

ZSTI                -          ZSIŚiU            2:0

W półfinale przeciwnikami naszej reprezentacji były drużyny z ILO , ZST, ZSE. Po nerwowym początku turnieju, w którym na początek pokonaliśmy 2:1 I LO, z meczu na mecz było już coraz lepiej. Kolejne zwycięstwo 2:1 z ZST i na koniec 2:0 z ZSE dało naszej drużynie awans do ścisłego finału.

Turniej finałowy odbył się w  sali ZSM i był w tym roku bardzo wyrównany. Zebrani w sali mechanika kibice mogli oglądać naprawdę dobrą siatkówkę w wykonaniu elbląskich zespołów. Aby zagrać o złote medale nasza reprezentacja musiała wyeliminować II LO. I udało się  wygrać 2:1 dzięki konsekwentnej grze i dobrej zagrywce. W kolejnym meczu sensacja wisiała w powietrzu. Wyżej notowany zespół ZSM nie mógł poradzić sobie z ambitnie grającymi chłopcami z I LO, ale dzięki większemu doświadczeniu udało mu się wygrać w trzecim secie.

W finale nasza reprezentacja broniła tytuły mistrzowskiego, który od kilku lat należał do naszej szkoły. Należy dodać, że w tym roku nasza drużyna przeszła ogromną przebudowę. Odeszli Łukasz Nejdrowski – rozgrywający, Maciej Malkiewicz – środkowy, Rafał Konończuk – przyjmujący. W ich miejsce przyszli młodzi zawodnicy Michał Trybiński, Dominik Danowski,  Bartosz Pawlak ( zmienił szkołę) . Młodzi zawodnicy dowodzeni przez Dominika Kopczyńskiego, wspierani przez Rafała Pietkiewicza, Karola Jarosza i Paulo Gliwe, Michała Gójskiego ulegli ZSM 2:0 zdobywając srebrne medale Licealiady. Opiekunem drużyny jest pan Karol Przybyła.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ

Im-ce               ZSM

IIm-ce             IVLO

IIIm-ce            IILO

IVm-ce            ILO

Podobnie jak dziewczyny karierę sportową w naszej szkole kończą DOMINIK KOPCZYŃSKI, RAFAŁ PIETKIEWICZ, KAROL JAROSZ. Dzięki panowie, czekamy na wasze sukcesy!!!